Książki, które musisz przeczytać w 2024 roku

Książki, które musisz przeczytać w 2024 roku

Nowy rok zawsze przynosi ze sobą obietnicę nowych przygód literackich, fascynujących historii i inspirujących myśli. W 2024 roku świat literatury również obfituje w wyjątkowe tytuły, które zasługują na uwagę czytelników o różnych gustach. Po które książki warto sięgnąć w 2024 roku? 

Literatura faktu na 2024 rok 

Choć jest to reportaż, który ukazał się w 2021 roku, to dopiero teraz zaczyna być o nim głośno. Mowa o “Rosji od kuchni” Witolda Szabłowicza. Autor zabiera nas w fascynującą podróż kulinarną, pełną przepisów. Nie jest to jednak książka kucharska. Reportażysta zgromadził natomiast historię kucharzy i kucharek rosyjskich, którzy gotowali dla głów państwa i odgrywali bardzo ważną rolę w budowaniu imperium. Nie bez powodu podtytuł książki to “Jak budować imperium nożem, chochlą i widelcem”. 

Wraz z kolejnymi stronami poznacie historię kucharza i degustatora potraw dla Stalina, który stoczył niezwykłą walkę o życie swojej żony. Odkryjcie tajemnice receptury pierwszej zupy, która poleciała w kosmos, a także dowiedzcie się, jakim makaronem z turkawkami delektował się ostatni car, Mikołaj II. Reportaż w atrakcyjnej cenie znajdziecie na półkach SkupSzop – internetowego skupu książek.

Literatura obyczajowa na 2024 rok 

Jennifer Egan to amerykańska autorka, słynąca z fascynujących powieści. Jej literackie dzieła zostały uhonorowane wieloma prestiżowymi nagrodami. W 2011 roku zdobyła National Book Critics Circle Award w kategorii fiction, a także Nagrodę Pulitzera za swoją wybitną powieść zatytułowaną “Zanim dopadnie nas czas”. To właśnie nią zdobyła uznanie czytelników.

Jednak w liście na 2024 umieszczamy inny tytuł autorki. Mianowicie “Manhattan Beach”. Jest to Intrygująca powieść, która ożywia liczne wątki. Książka wciąga od pierwszych stron, a czytelnikowi trudno się przy niej nudzić. Przekonaj się, jak wiele tajemnic może odkryć jedna kobieta, gdy tylko się na coś zdecyduje. 

A dla tych, co lubią surrealizm polecamy powieści Haruki Murakamiego. Jest to japoński mistrz literatury, który w każdej swojej powieści zaskakuje swoich czytelników czymś nowym. Jeśli jeszcze nie mieliście z nim styczności do zacznijcie od kultowej powieści “Norwegian Wood”. 

Ta  lista to jedynie namiastka bogactwa literackiego, jakie oferuje rok 2024. Wybór książki zależy od indywidualnych upodobań czytelnika, ale te propozycje z pewnością dostarczą niezapomnianych doznań literackich. Niech więc nowy rok będzie czasem fascynujących podróży przez świat literatury!