Jak dopasować okulary do twarzy?

Jak dopasować okulary do twarzy?

  Konieczność noszenia okularów z powodu wady wzroku to dla wielu osób kompleks. Często jest to błędne przekonanie, gdyż umiejętnie dobrane oprawki mogą być dodatkiem, który nada całości stylizacji a czasem nawet pozwoli optycznie skorygować rysy twarzy. Coraz częściej okulary ze szkłami zero są po prostu traktowane jako modny detal konkretnej stylizacji.

  Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

  Na rynku dostępne są różnorodne modele oprawek, zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. Coraz częściej produkcją oprawek zajmują się światowej sławy marki, które słyną z prestiżu i klasy. Markowe oprawki ze znanym logo to dla miłośników mody wyjątkowy dodatek, który jest zwieńczeniem całej stylizacji. Najnowsze modele oprawek okularowych dostępne są w salonach optycznych znanych sieci oraz w sklepach internetowych. 

  Kształt okularów dla okrągłej i owalnej twarzy

 Osoby o okrągłej twarzy często chcą ją optycznie wyszczuplić. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będą oprawki o kształcie tak zwanego kociego oka, z zewnętrznej strony uniesione lekko do góry. Taki fason nie tylko optycznie wyszczupli twarz, ale także nada jej delikatności i pozwoli zamaskować defekt opadającej powieki. Oprawki nie mogą być zbyt delikatne, dlatego też zamiast drucianych oprawek lepszym wyborem będą bardziej masywne, plastikowe modele.

 Okulary dla twarzy trójkątnej i pociągłej

  Twarz szczupła z zaznaczonymi kośćmi policzkowymi może być dodatkowo podkreślona przez sporych rozmiarów okulary. W tym wypadku świetnym wyborem będą oprawki okrągłe oraz prostokątne. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się delikatne, metalowe oprawki w kolorze złota bądź srebra, które doskonale komponują się z każdą stylizacją. 

 Jaki kolor oprawek wybrać?

  Oprawki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Dla miłośników klasyki najlepszym wyborem będzie głęboka czerń, beże, złoto i srebro. Z kolei osoby, które poprzez oprawki okularowe chcą zaznaczyć swoją odmienność i temperament chętniej będą sięgać po bardziej intrygujące kolory jak czerwień, bordo, fiolet bądź granat. Od kilku sezonów hitem jest wzór szylkretu, który przypomina bursztyn. Taki kolor oprawek to świetna alternatywa dla klasycznej czerni.

 Internetowe salony optyczne oferują swoim klientom ciekawe rozwiązanie, jakim jest domowa przymierzalnia. Klient może zamówić kilka par okularów do przymierzenia w domowym zaciszu i zapłacić jedynie za usługę kurierską. Po dokonaniu odpowiedniego wyboru należy podać w formularzu niezbędne parametry i odesłać paczkę do salonu. Takie rozwiązanie to ogromne udogodnienie, które pozwala dokonać przemyślanego wyboru. Zakup okularów to nie mały wydatek, dlatego warto dobrze się zastanowić nad ostateczną decyzją.