Jak dbać o skórę twarzy?

Jak dbać o skórę twarzy?

Nie ulega wątpliwości, że bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery. Trzeba stosować się do kilku ważnych zasad, żeby mieć zdrową i pełną blasku skórę o młodym wyglądzie. W tym artykule wyjaśnimy, jak należy prawidłowo dbać o skórę twarzy.

 

Pielęgnacja skóry twarzy

Skóra twarzy z błahego powodu może stać się zaczerwieniona i podrażniona, dlatego trzeba wiedzieć, jak o nią dbać. Można powiedzieć, że odpowiednia pielęgnacja jest jedyny sprawdzonym sposobem na piękną cerę. Będzie ona pełna witalności, jeśli dostarczysz skórze wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Skóra będzie zdrowa i pozbawiona podrażnień, jeśli zapewnisz jej ochronę przed słońcem i innymi szkodliwymi czynnikami. Jeśli nie zadbasz o podstawy pielęgnacji cery, to nawet najlepszy krem i najdroższe serum nie przyniosą oczekiwanych efektów. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu zadziałają składniki aktywne zawarte w specjalistycznych produktach. Codzienna pielęgnacja musi być dopasowana do rodzaju cery. Należy podkreślić, że nie ma jednego uniwersalnego schematu, ale podstawy zawsze pozostają takie same. Chodzi tu przede wszystkim o delikatne oczyszczanie, nawilżanie i ochronę przeciwsłoneczną. Bez przestrzegania tych trzech kroków nie ma sensu wprowadzać substancji aktywnych. Podstawą każdej rutyny pielęgnacyjnej jest dokładny demakijaż oraz mycie skóry. Twarz powinno się myć przynajmniej dwa razy dziennie, ale można też to robić częściej. Rano najlepiej wybierać delikatne produkty, które zmyją pot i kurz, a także inne zanieczyszczenia, które podczas snu osadziły się na skórze twarzy. Żele z dodatkiem pantenolu idealnie sprawdzą się do porannego mycia. W codziennej pielęgnacji trzeba pamiętać o złuszczaniu naskórka.

 

Rutynowe zabiegi

Złuszczanie jest bardzo ważne w procesie dążenia do zdrowej i dobrze wyglądającej cery. Nie da się ukryć, że jest to konieczne, jeśli chce się zwiększyć wchłanianie substancji aktywnych z kremów. Peeling może być wykonywany 2-3 razy w tygodniu, ale też nie można z tym przesadzać. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby z delikatną cerą. Do mycia twarzy i do demakijażu świetnie nadaje się płyn micelarny. Można też wykorzystać mleczko lub emulsję myjąca. Wybór tego typu produktów jest bardzo duży, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto przypomnieć, że kosmetyki myjące mogą zaburzać naturalne pH skóry, dlatego trzeba pamiętać o jego przywróceniu. Nie wszyscy wiedzą, że lekko kwasowy odczyn naturalny chroni skórę przed rozwojem bakterii, które są przyczyną trądziku i licznych niedoskonałości. Doskonałe efekty zapełnia tonik stosowany rano i wieczorem podczas rutynowej pielęgnacji. Do tego regeneruje skórę, spowalnia produkcję sebum i dobrze nawilża. Szczególnej uwagi wymaga delikatna skóra wokół oczu. Jest to bardzo wrażliwa część twarzy, które jest najbardziej podatna na wczesne starzenie i szybko traci nawilżenie. Rozwiązaniem mogą być produkty, takie jak serum pod oczy oraz krem pod oczy. Na sam koniec wypada wspomnieć o tym, że nawet najlepsza pielęgnacja nie da efektów, jeśli będziesz się źle odżywiać.