Nad tym, jak pogrubić włosy zastanawia się mnóstwo osób. Nie sposób zaprzeczyć temu, że są to przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej. Dobra wiadomość jest taka, że dostępnych jest wiele skutecznych metod, dzięki którym można poprawić stan swoich kosmyków.
Przyjrzyj się kosmetykom pogrubiającym włosy
Jeżeli chce się pogrubić swoje włosy, które są zbyt cienkie, warto przyjrzeć się odpowiednim kosmetykom. Najlepiej zainwestować w serię preparatów, które dedykowane są osobom chcącym pogrubić kosmyki. Mowa tu przede wszystkim o szamponie, ale również o odżywkach czy o maskach. Kompleksowa i systematyczna pielęgnacja przyniesie najlepsze rezultaty, ale będą one widoczne dopiero po kilku tygodniach. Wskazane jest zatem uzbrojenie się w cierpliwość.
A może zioła?
W celu pogrubienia swoich włosów zasadne może okazać się także stosowanie właściwie dobranej suplementacji. Szczególnie pomocne mogą być środki na bazie naturalnych ekstraktów z roślin. Mowa tu chociażby o ekstrakcie pochodzącym ze skrzypu polnego, jak również o ekstrakcie z liści i korzeni pokrzywy zwyczajnej. Zioła te można stosować w formie naparów. Najskuteczniej zadziałają oczywiście te zebrane samodzielnie, z dala od często uczęszczanych dróg. Zioła powinny być popijane przynajmniej raz dziennie, przez okres trzech lub czterech tygodni.
Odpowiednia dieta i suplementacja
Jeżeli chce się pogrubić swoje kosmyki, należy także zainteresować się odpowiednio zbilansowaną dietą. Wydaje się, że zasadne będzie spożywanie przynajmniej trzech porcji warzyw oraz dwóch porcji owoców dziennie. Nie sposób zaprzeczyć temu, że najlepsze będą te sezonowe. Poza sezonem śmiało można sięgać jednak po mrożone i suszone warzywa czy owoce. Na kondycję włosów, a więc także na ich pogrubienie pozytywny wpływ mają także produkty pełnoziarniste. Mowa tu między innymi o mące pszennej z pełnego przemiału czy o mące żytniej. Po orzechy, bogate w cenne składniki mineralne i witaminy także warto sięgać. Jeżeli dieta nie dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych substancji, można będzie zastanowić się nad suplementacją. Godne polecenia będą witaminy z grupy B, drożdże, a także ekstrakty roślinne. Mogą mieć one formę żelków, tabletek czy proszku do rozpuszczania w wodzie. Każdy może zatem sięgnąć po taką formę suplementu, jaka odpowiada mu najbardziej. To, jak i kiedy suplementy zadziałają, zależy w dużej mierze od wyjściowej kondycji włosów oraz od systematyczności. Rezultaty powinny być widoczne już po kilku tygodniach. Jeśli jednak poprawa się nie pojawi, dobrze byłoby zasięgnąć porady lekarza dermatologa bądź trychologa. Obydwaj specjaliści są w stanie wykonać badanie skóry głowy oraz włosów. Być może, zasadne okaże się stosowanie jakichś leków.