Profilaktyka chorób układu krążenia – jak powinna wyglądać?
Obawiasz się, że w przyszłości mogą pojawić się u Ciebie choroby serca lub układu krążenia? A może już zauważasz pewne niepokojące objawy? Chociaż takie schorzenia nie muszą być bardzo groźne, to nigdy nie należy ich bagatelizować, gdyż nieleczone mogą prowadzić do zawału, udaru, a nawet do śmierci. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na czym polega profilaktyka chorób układu krążenia.
Choroby układu krążenia mogą pojawiać się pod różną postacią. Czasami objawy mogą być nawet niewidoczne i nie dawać nam powodów do niepokoju. U wielu osób zdarzają się jednak poważne zaburzenia funkcjonowania serca i układu krwionośnego, które mogą zagrażać życiu. Powodów jest wiele, jednak warto zaznaczyć, że istotną rolę odgrywa tutaj tryb życia. Profilaktyka chorób układu krążenia to przede wszystkim regularne wizyty u kardiologa oraz zmiana pewnych nawyków – nie tylko żywieniowych. W wykryciu nieprawidłowości pracy serca pomaga Kardia Mobile 6L – urządzenie, które pełni rolę “domowego EKG”. Co jeszcze pomoże nam uniknąć nieprawidłowego działania układu krążania?
Regularne badania to podstawa!
Jeśli chcesz zapobiegać chorobom serca i układu krążenia, koniecznie postaw na regularne badania! Monitorowanie stanu zdrowia w tym obszarze jest szczególnie ważne w wieku powyżej 40 r.ż., jednak na uwadze warto mieć wszelkie niepokojące symptomy. Choroby układu krążenia mogą bowiem dotykać również osoby młodsze. Kiedy wybierzemy się do specjalisty, ten z pewnością zleci wykonanie potrzebnych badań, takich jak EKG, badania krwi, echo serca czy rezonans magnetyczny mięśnia sercowego. Na podstawie uzyskanych danych kardiolog szybko ustali, czy z sercem jest wszystko w porządku i wprowadzi konieczne leki.
Istnieje jednak sposób na to, by swoje serce badać codziennie, a nie tylko podczas wizyt u specjalisty. Jest nim Kardia Mobile 6L, czyli specjalne urządzenie klasy medycznej, które pomaga w monitorowaniu pracy serca. Dzięki temu wiemy, czy serce bije prawidłowo, czy nie występuje migotanie przedsionków lub zbyt wolna praca mięśnia sercowego.
Wprowadź zdrowy tryb życia
Podstawą profilaktyki chorób układu krążenia i wielu innych niebezpiecznych schorzeń jest zdrowy tryb życia. Aby uniknąć zawału, udaru lub innych groźnych dla życia incydentów, warto wprowadzić do codzienności dużą dawkę ruchu. Oprócz tego należy postawić na zdrową dietę bogatą w błonnik i nienasycone kwasy tłuszczowe. Chcąc uniknąć chorób układu krążenia, warto wyeliminować spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Niepocieszone mogą być osoby uwielbiające kawę, gdyż kofeina również niekorzystnie wpływa na serce. Modyfikacja diety i regularna aktywność pozwoli nam jednak cieszyć się długim i zdrowym życiem.