7 zalet bycia singielką.

7 zalet bycia singielką.

Współcześnie coraz więcej kobiet nazywa siebie singielkami. Co to oznacza? Określenie to dotyczy kobiet żyjących w pojedynkę, bez stałego partnera. Czasami jest to świadomy wybór, innym razem wynik wielu różnych okoliczności i sytuacji. Kiedyś na kobiety samotne pejoratywnie mówiono “stare panny”, dziś to określenie powoli przechodzi do lamusa. Słowo “singielka” pochodzi z języka angielskiego i bardzo szybko zadomowiło się we współczesnej polszczyźnie. Singielki dzisiaj to kobiety aktywne, pewne siebie, świadome własnej kobiecości i przede wszystkim niezależne. Nie potrzebują mężczyzny u swego boku, by osiągnąć sukces i szczęście. Jakie są zalety bycia singielką?

1. Sama decyduję o sobie.

Związek wymaga kompromisów nawet w prozaicznych sytuacjach. Gdzie spędzić wakacje, skoro on uwielbia góry, a ona woli wylegiwać się na plaży? Lub u czyjej rodziny spędzić wigilię? Dylemat ( i często powód do kłótni) wielu par. Singielka nie ma takich dylematów. Robi to, na co ma w danym momencie ma ochotę. Nie musi nikomu tłumaczyć się z powziętych decyzji, ani dostosowywać do potrzeb partnera. To bardzo ułatwia i uprzyjemnia życie.

2. Książę z bajki? Być może.

Bycie singielką to doskonała okazja, by poznawać nowych ludzi, bywać na imprezach czy w miejscach, gdzie można spotkać wyjątkową osobę. Jeśli nasza samotność jest chwilowa to doskonała okazja, by przyjrzeć się innym. Można to robić na wiele różnych sposobów, także w internecie. Nawet jeśli nie spotkamy księcia z bajki i przyszłego męża, dorobimy się przyjaciela czy dobrego kolegi. Ważne, że poszerzymy krąg znajomych.

3. Niezależność.

Bycie singielką pozwala skoncentrować się na pracy i zarabianiu pieniędzy. To doskonała okazja, by wykazać się w sferze zawodowej. Taka postawa zawsze zaprocentuje. Jeśli nie pokaźną sumą na koncie bankowym to chociaż przeświadczeniem, że dobrze wykonuje się swoje obowiązki. Co najważniejsze, nie mamy wówczas wyrzutów sumienia, że nasza praca wpływa niekorzystnie na związek i relacje z partnerem.

4. Pasje, hobby.

Rzadko się zdarza, by partnerzy mieli te same zainteresowania, hobby. Wiadomo, że to przeciwieństwa się przyciągają, nie odwrotnie. Singielka może poświęcić się temu, co sprawia jej radość i satysfakcję. To może być jazda konno, sport, czytanie książek czy oglądanie ulubionych seriali. Nikt nie będzie patrzył na nas krytycznym wzrokiem i sugerował, że trwonimy cenny czas.

5. Rodzina i przyjaciele.

Człowiek dla prawidłowego rozwoju potrzebuje obecności drugiego człowieka. Doskonale pokazał to czas pandemii. Izolacja sprawiła, że zatęskniliśmy za spotkaniami, rozmowami, wspólnym spędzaniem czasu. Singielka może więcej uwagi poświęcić najbliższym – rodzinie i przyjaciołom.

6. Czego chcę?

Każdy człowiek powinien mieć choć raz w życiu przerwę w byciu z drugą osobą. To doskonała okazja, by zadać sobie ważne pytania. Czego potrzebuję, co jest dla mnie ważne i istotne. Czy chcę być sam? Czy jednak nie wyobrażam sobie życia w pojedynkę? Taka samoświadomość pozwala podejmować lepsze decyzje i przybliża do osiągnięcia szczęścia i spełnienia.

7. Odwaga.
Singielki bywają odważniejsze. Nie boją się kompromitacji. Podejmują odważne decyzje, ponieważ mają świadomość, że nikt nie skrytykuje ich poczynań. Nie muszą też liczyć się ze zdaniem innych. Dla odważnych, pełnych pasji kobiet bycie singielką to wymarzony stan. A jeśli pojawi się jakiś przystojny singiel? No cóż, zawsze można zmienić styl życia.

Dodaj komentarz