Jak zarabiać zmieniając swoje przekonania?

Jak zarabiać zmieniając swoje przekonania?

Każde działanie, jakie wykonujesz (poza odruchami i automatycznymi funkcjami ciała), pojawia się najpierw w formie myśli. Dlatego często mówi się, że nasze myśli kształtują nasze życie. Niezależnie od tego, czy jesteś szczęśliwy, czy przygnębiony, to nie otoczenie lub wydarzenia sprawiają, że tak się czujemy, ale nasze reakcje na te rzeczy. Zwolnienie z pracy dla jednej osoby może oznaczać koniec świata, a dla innej może być świetną okazją, by wreszcie zacząć robić to, co chciało się robić już dawno temu. To naprawdę zależy od ciebie, od tego, jak zareagujesz.

Rola wychowania w uczeniu się, jak zarabiać

Większość z nas wychowała się w ograniczających przekonaniach, których nie możemy łatwo odrzucić. Sposobu, w jaki większość z nas została wychowana, tak naprawdę nigdy nie kwestionowaliśmy. Nigdy też nie myśleliśmy, że nauki te są złe, po prostu przyjmowaliśmy je. Jeśli jednak spędzimy trochę czasu na próbie zracjonalizowania swoich myśli, możemy szybko dojść do wniosku, że istnieje wiele przekonań, które zawsze będą nas powstrzymywać od zarabiania pieniędzy, a nawet myśleniem nad sposobem jak zarabiać. Czy jest na to jakiś sposób? Jest jeden, należy zacząć od uświadomienia sobie tych przekonań.

Jak zarabiać, skoro pieniądze to tabu?

Dlaczego pieniądze wciąż są tematem tabu, o którym nie wszyscy mają odwagę mówić? Wielu (o ile nie większość) z nas ma wielką trudność, aby otwarcie odnosić się do pieniędzy, w tym do wynagrodzenia lub ile powinieneś otrzymywać zapłaty za swoje opłaty i usługi. Zwykle mówimy „na około”, ukrywamy nasz przekaz w innym kontekście rozmowy, a nawet unikamy tematu. Jak zarabiać, skoro już na wstępie stawimy przeszkody?

 

Czy w twoim domu mawiało się „przy obiedzie nie rozmawiamy o pieniądzach!”? Rozmowa o pieniądzach w niektórych sytuacjach nadal uważana jest za przejaw złego gustu, a to następnie zostaje przeniesione do świata pracy. Firmy ukrywają pensje przed kandydatami, a kandydaci nie mają odwagi zapytać, ile będą zarabiać. Jak zarabiać, gdy ma się tyle negatywnych przekonań, co do pieniędzy? Perspektywa mówienia o wynagrodzeniu wciąż wywołuje strach. Dochodzi wtedy do minimalizowania („ja nie pracuję dla pieniędzy”, „to moja pasja”), przesadzania („nawet gdyby mi nic nie płacili, i tak bym tu pracował”), a nawet poczucie winy („nie wydaje mi się, że zasługuję na większą pensję”).

Jak zarabiać, skoro tylko bogaci mogą być bogaci?

„Nie urodziłem się w bogatej rodzinie, więc nie mogę stać się bogaty” – jak często słyszałeś to przekonanie? Jak zarabiać, skoro od razu skazujemy się na niepowodzenie? Wiele osób jest zdania, że jeśli ktoś nie urodził się w zamożnej rodzinie, automatycznie nie ma możliwości zarobienia dużych pieniędzy. Ci sami ludzie twierdzą, że jedynym sposobem na wzbogacenie się jest wygranie na loterii. Czy to nie brzmi jak wymówka, aby uniknąć ciężkiej pracy? Czy masz zamiar być jednym z tych, którzy na ulicy wskazują palcami na ludzi jeżdżących drogimi samochodami i mówią, że kupił im je bogaty ojciec?

 

Nie skupiaj się na tym, dlaczego posiadanie drogiego samochodu jest niewłaściwe. Skup się na tym, co możesz zrobić, aby znaleźć się w podobnej sytuacji. Naucz się patrzeć na tych ludzi, doceniając ich sukces. Jeśli oni znaleźli sposób na zarobienie wystarczającej ilości pieniędzy na zakup samochodów, to znaczy, że ty też możesz.

Czy rzeczywiście wszyscy bogaci ludzie są chciwi?

To kolejny mit i kolejna wymówka, aby… nic nie robić. To również jedno z najczęstszych nieporozumień, jakie słyszy na temat bogatych ludzi. Często mówi się, że bogaci zawsze chcą więcej. Skąd to wiemy? Może z filmów? Oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę ludzi, którzy osiągnęli duże pieniądze w nieetyczny sposób.

Większość bogatych ludzi jest bogatych, ponieważ mają odwagę podejmować działania, na które inni się nie zdobędą. Większość bogatych ludzi stawia na pierwszym miejscu samorozwój i podejmowanie ryzyka. Ważne, aby zrozumieć jakimi zasadami kierują się ludzie sukcesu i starać się powoli wprowadzać je w życie. Nie od razu staniemy się właścicielami kilku jachtów, ale jeśli chcesz wiedzieć jak zarabiać, obserwuj dobre wzorce.

Dodaj komentarz