Jak zostać pilotem samolotu pasażerskiego?

Jak zostać pilotem samolotu pasażerskiego?

Wiele osób zastanawia się, jak zostać pilotem samolotu pasażerskiego? Zazwyczaj tego typu pytania związane są z potrzebą zmiany dotychczasowej pracy bądź też z chęcią zrealizowania swoich marzeń, związanych z lataniem w przestworzach. W naszym ośrodku szkoleniowym odbywa się cyklicznie organizowane szkolenie pilotów samolotów pasażerskich. W ramach prowadzonych kursów można uzyskać licencje lotnicze, pozwalające na wykonywanie pracy pilota samolotu pasażerskiego, który może znaleźć posadę w dowolnie wybranych liniach lotniczych. Organizowany przez nas kurs pilota wymaga spełnienia kilku warunków. Przede wszystkim bardzo ważny jest doskonały stan zdrowia, który potwierdzony jest w ramach obowiązkowego badania lekarskiego, przeprowadzonego przez niezależną komisję, składającą się z najlepszych ekspertów w dziedzinie medycyny lotniczej.

Jak zostać pilotem samolotu pasażerskiego? Kursy

Organizowany przez nas kurs pilotów może skończyć tylko osoba pełnoletnia i niekarana. Należy pamiętać, że pilot samolotu pasażerskiego musi być osobą odporną na stres, posiadającą odpowiednie predyspozycje psychofizyczne. Organizowane przez nasz ośrodek szkoleniowy kursy na pilota, umożliwiają pilotowanie samolotów pasażerskich. To zajęcia podzielone na dwa moduły, składające się z wykładów teoretycznych, jak i wiedzy praktycznej w postaci obsługi samolotu pasażerskiego. Osoby, które zastanawiają się, jak zostać pilotem lot, powinny mieć świadomość, że będą zmuszone nabyć odpowiednią wiedzę, jak i regularnie uczestniczyć w zajęciach praktycznych, zakończonych obowiązkowym egzaminem. Jest on podzielony na dwie części. Każda z nich musi być zdana pozytywnie. Należy pamiętać, że egzamin teoretyczny i praktyczny łączy się ze sobą w taki sposób, że niezaliczenie pierwszego, automatycznie eliminuje możliwość przystąpienia do drugiej tury egzaminacyjnej.

Licencja pilota samolotu pasażerskiego

Prowadzone w naszym ośrodku kursy na pilota odbywają się zgodnie z europejskimi standardami i normami. Chodzi tutaj przede wszystkim o zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa w trakcie odbywania lotów ćwiczebnych. Proponowane przez nas szkolenie pilota zawsze zakończone jest egzaminami. Uzyskana po pozytywnym zdaniu egzaminu licencja pilota może być wydana osobie pełnoletniej, bez względu na jej płeć czy też doświadczenie w obsłudze maszyn latających. Szkolenie na pilota, odbywające się w naszym ośrodku, wymaga terminowego uregulowania wszelkiego typu opłat, związanych z kursem. Otrzymana licencja pilota jest aprobowana przez wszystkie linie lotnicze, bez względu na ich kraj macierzysty. Można starać się o uzyskanie pracy w liniach czarterowych, jak również pasażerskich.

Dodaj komentarz