Jaka powinna być pościel do łóżeczka?

Jaka powinna być pościel do łóżeczka?

Rodzice małych dzieci bardzo chcą zapewnić swoim pociechom wszystko, co dla nich najlepsze. Wielu z nich martwi się m.in. o to, czy pokoik będzie spełniał wszystkie potrzeby maleństwa, czy łóżeczko będzie wygodne, a pościel bezpieczna. Zwłaszcza w pierwszym okresie życia dziecka pościel i łóżko są niezwykle ważne, gdyż nasz maluszek większą część dnia przesypia, mając kontakt właśnie z łóżkiem i pościelą.

Wiele osób martwi się, że źle dopasowana pościel może spadać z łóżeczka. Zbyt duża kołdra może też okazać się za ciężka i nieustannie zsuwać się z materaca. To z kolei spowoduje, że dziecko będzie spać bez okrycia i może zmarznąć. E efekcie rodzice zamiast spokojnie spać w nocy, będą co chwilę sprawdzać, czy dziecku nie jest zimno, czy może się wyspać, czy się nie przeziębi lub nie utknie w połaciach materiału. Dodatkowo, rodzice obawiają się, że ich dzieci mogą zaplątać się w pościeli, przez co mogą wystraszyć się, rozpłakać, a w skrajnych sytuacjach nawet mieć problem z wzięciem oddechu. Dlatego istotne jest, aby pościel do łóżeczka była właściwie dopasowana, miała odpowiedni rozmiar i była uszyta z jak najlepszej jakości materiałów.

Dopasowanie rozmiaru pościeli do dziecięcego łóżeczka jest zatem niezwykle istotną sprawą. Noworodek może spać pod niewielką kołderką w rozmiarze 60×80 centymetrów, gdyż nie potrafi się jeszcze odwracać i nie powinien się zbytnio odkrywać. Można także zastosować śpiworki dla małych dzieci. Dla większego niemowlęcia możemy wybrać pościel 135×100 centymetrów, która będzie bardzo wygodna i bezpieczna dla dziecka. Maleństwo zaś będzie się pod nią czuło bezpiecznie. Na jakość snu naszego maleństwa będzie wpływać nie tylko rozmiar pościeli, ale również jej materiał. Na pościele do łóżeczka dziecięcego najczęściej wybiera się naturalne tkaniny, zwykle bawełnę lub bambus czy polar minky. Taka pościel będzie przyjemna dla skóry maluszki i zapewni właściwe ciepło, a przy tym odprowadzi nadmiar jego, gdy maleństwo zaczęłoby się pocić.

Co więcej, pościele do łóżeczka dziecięcego wykonane z takich materiałów doskonale się sprawdzają i świetnie się prezentują. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na certyfikowane materiały pościeli dla dzieci. Nie podrażniają skóry i są w pełni bezpieczne. Na szczęście, obecnie nawet doskonałej jakości tkaniny można bez trudu kupić w wybranych kolorach czy wzorach, dzięki czemu dodatkowo możemy zadbać o walory estetyczne, jakie będzie miała pościel do łóżeczka.

Dodaj komentarz