Jaki smartwatch sportowy wybrać? Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu

Jaki smartwatch sportowy wybrać? Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu

Jeżeli stoisz przed wyborem nowego smartwatcha, koniecznie sprawdź, czym kierować się podczas wyboru tego urządzenia. Na jakie funkcje w szczególności warto zwrócić uwagę? Jaki smartwatch sportowy będzie odpowiedni dla kobiety, a jaki dla mężczyzny? Poznaj również nowoczesny wariant smartwatcha Galaxy Watch6 od marki Samsung

Czym jest sportowy smartwatch?

Na samym wstępie warto wyjaśnić, czym właściwie jest smartwatch sportowy. To nic innego, jak nowoczesny zegarek, który posiada szereg funkcji służących do monitorowania wydolności organizmu, ale też do planowania treningów i śledzenia osiąganych rezultatów. Smartwatch możemy połączyć z naszym telefonem, dzięki czemu zyskujemy na przykład możliwość odbierania wiadomości z poziomu naszego zegarka.

Dostępne funkcje i technologie różnią się w zależności od tego, jaki smartwatch wybierzemy. Naszą uwagę może zwrócić nawet wygląd samego zegarka – poszczególne warianty dają możliwość łatwej personalizacji, na przykład poprzez szybką zmianę paska. A jaki smartwatch sportowy wybrać?

Zegarek sportowy z NFC

Niezależnie od tego, czy jest to smartwatch męski sportowy, czy ten przeznaczony dla kobiet, warto sprawdzić, czy dostępna jest w nim komunikacja bliskiego zasięgu, czyli tak zwane NFC. To właśnie ona umożliwia proste i komfortowe płacenie na zasadzie technologii zbliżeniowej. Nie musisz mieć przy sobie portfela, aby opłacić zakup w sklepie czy uregulować należność za usługę w lokalu gastronomicznym.

Zegarek sportowy z NFC docenisz m.in. podczas aktywności fizycznej poza domem. Nie potrzebujesz nosić przy sobie karty bankomatowej czy gotówki, co jest bez wątpienia dużą wygodą.

Sportowy smartwatch od marki Samsung

Jeśli interesuje Cię smartwatch męski sportowy, warto sięgnąć po Galaxy Watch6. Ten nowoczesny zegarek posiada wspomnianą już wcześniej technologię zbliżeniową, czyli NFC. To jednak nie wszystko, czego możesz oczekiwać po tym smartwatchu, a co może pomóc Ci w codziennym życiu.

Z jego pomocą możesz poznać lepiej swój sen, a to za sprawą udoskonalonej technologii monitorowania snu. Wystarczy, że będziesz nosić Galaxy Watch6 w czasie snu. Pilnuj regularności snu, wykrywaj chrapanie i korzystaj z dostępnych wskazówek, jak wypoczywać jeszcze lepiej*.

Warto dodać, że ten nowoczesny smartwatch pozwala także na monitorowanie pracy serca**. Wbudowany czujnik PPG okresowo mierzy tętno i rytm serca podczas noszenia zegarka. Urządzenie ostrzega, jeśli tętno jest zbyt wysokie lub zbyt niskie. Gdy wykryje nieregularny rytm serca, wysyła powiadomienie wraz z monitem o wykonanie EKG***.

Nie można zapominać też o ciekawym designie smartwatcha, który sprawia, że jest to idealny dodatek do codziennych stylizacji. W zależności od tego, czy zegarek ma uzupełnić bardziej elegancką, czy casualową stylizację, użytkownik może zmienić pasek**** swojego smartwatcha w zaledwie jedną chwilę.

* Wymaga aplikacji Samsung Health w wersji 6.24 lub nowszej. Galaxy Watch6 musi być sparowany ze smartfonem Samsung Galaxy z systemem Android 10.0 i co najmniej 1,5 GB pamięci. Funkcje śledzenia snu są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów związanych z dobrym samopoczuciem i kondycją. Nie są przeznaczone do wykrywania, diagnozowania, leczenia jakichkolwiek schorzeń lub zaburzeń snu. Pomiary służą wyłącznie do celów osobistych. W celu uzyskania porady należy skonsultować się z lekarzem. Trening snu wymaga danych dotyczących snu z co najmniej 7 dni, w tym 2 dni w weekendy.

**Alerty Stref tętna są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów związanych z dobrym samopoczuciem i kondycją. Nie są przeznaczone do wykrywania, diagnozowania, leczenia, monitorowania lub zarządzania jakimikolwiek stanami medycznymi lub chorobami.

***Alerty Stref tętna są przeznaczone wyłącznie do ogólnych celów związanych z dobrym samopoczuciem i kondycją. Nie są przeznaczone do wykrywania, diagnozowania, leczenia, monitorowania lub zarządzania jakimikolwiek stanami medycznymi lub chorobami. Wszelkie informacje dotyczące zdrowia dostępne za pośrednictwem urządzenia i aplikacji nie powinny być traktowane jako porada medyczna. Użytkownicy powinni zasięgnąć porady lekarza.

Dostępność funkcji powiadamiania o nieregularnym rytmie serca (IHRN) może się różnić w zależności od kraju lub regionu. Ze względu na krajowe ograniczenia w uzyskaniu zatwierdzenia/rejestracji jako oprogramowanie jako urządzenie medyczne (SaMD), funkcja ta działa tylko na zegarkach i smartfonach zakupionych w krajach, w których usługa jest obecnie dostępna (jednak usługa może być ograniczona, gdy użytkownicy podróżują do krajów nieobjętych usługą). Nie jest przeznaczony do powiadamiania o każdym epizodzie nieregularnego rytmu sugerującego migotanie przedsionków, a brak powiadomienia nie oznacza, że nie występuje żaden proces chorobowy. Nie jest przeznaczony dla użytkowników z innymi znanymi zaburzeniami rytmu serca lub użytkowników w wieku poniżej 22 lat. Użytkownicy nie powinni interpretować ani podejmować działań klinicznych w oparciu o dokonane prognozy bez konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność aplikacji EKG może się różnić w zależności od kraju lub regionu. Ze względu na krajowe ograniczenia w uzyskaniu zatwierdzenia/rejestracji jako oprogramowanie jako urządzenie medyczne (SaMD), aplikacja EKG działa tylko na zegarkach i smartfonach zakupionych w krajach, w których usługa jest obecnie dostępna (jednak usługa może być ograniczona, gdy użytkownicy podróżują do krajów nieobjętych usługą). Więcej informacji i najnowsze aktualizacje dotyczące krajów objętych usługą można znaleźć na stronie https://www.samsung.com/apps/samsung-health-monitor. Aplikacja nie jest przeznaczona dla osób poniżej 22 roku życia. Użytkownicy nie powinni interpretować ani podejmować działań klinicznych w oparciu o dane wyjściowe urządzenia bez konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

**** Dostępność pasków do zegarka może się różnić w zależności od kraju lub regionu. Dodatkowe paski do zegarka są sprzedawane oddzielnie.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.