Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego? 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego? 

Czy wiesz, że obecnie ponad połowa Polaków spłaca pożyczki lub kredyty. Najczęściej jest to kredyt gotówkowy (48 proc.), który pozwala na sfinansowanie dowolnego celu. Z tego też względu jest to najchętniej zaciągane zobowiązanie finansowe. Jednak nie każda oferta kredytu jest atrakcyjna i korzystna. Źle dobrany kredyt może przysporzyć nam więcej kłopotów niż pożytku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego? 

Cechy kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy możemy znaleźć w ofercie bankowej. Pozwala na sfinansowanie dowolnego celu. Innymi słowy, nie jest to kredyt celowy. W przypadku kredytu gotówkowego nie musimy zdawać bankowi sprawozdania, na co przeznaczyliśmy pożyczone pieniądze. 

Kredyt gotówkowy jest też najprostszą formą uzyskania pieniędzy. Nie wymaga wkładu własnego ani skomplikowanych zaświadczeń. Oczywiście w procesie ubiegania się o kredyt gotówkowy, bank sprawdza naszą zdolność kredytową i na jej podstawie wydaje lub odmawia udzielenia nam kredytu. Pamiętaj, że im większą zdolność kredytową posiadasz, tym wyższą kwotę kredytu będziesz mógł uzyskać. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego? 

Kredyt gotówkowy, jak każdy inny produkt bankowy, jest poważnym zobowiązaniem finansowym. Dlatego decydując się na konkretną ofertę, musimy być pewni, że jest dopasowana do naszych możliwości. Jeżeli wiesz, że nie stać Cię na wysoki kredyt, to po prostu go nie bierz. Źle dopasowana oferta może wpędzić nas w pętlę zadłużenia. Jak więc wybrać kredyt gotówkowy? 

Przede wszystkim jasno określ cele, na co potrzebujesz pieniądze. Remont mieszkania, nowy samochód, a może wymiana sprzętu AGD? Dużą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że możemy przeznaczyć go na dowolnie wybrany cel. Pamiętaj jednak, że kredyt gotówkowy ma swój górny limit. Maksymalna kwota, jaką możesz uzyskać to 200 000 zł, przy czym wymaga ona równie wysokich zarobków. Dolna kwota zaczyna się za to już od 1000 zł. 

Po przeanalizowaniu swoich zarobków i realnej kwoty, jaką możemy uzyskać, przychodzi czas na wybór konkretnej oferty. Na co zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności sprawdź oprocentowanie kredytu. Bardzo ważna jest także prowizja oraz miesięczna rata spłaty. Im dłuższy okres spłaty, tym niższa będzie rata kredytu. Koniecznie sprawdź również RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wskaźnik ten informuje nas o całkowity koszcie kredytu, więc przy wyborze oferty nie możemy go pominąć. Nie wiesz, którą ofertę wybrać? Sprawdź ranking kredytów gotówkowych

Dodaj komentarz