Planowanie wymarzonego dnia

Planowanie wymarzonego dnia

Każda młoda dziewczyna marzy o tym, aby w przyszłości, w dorosłym wieku wziąć ślub. Sam ślub to jednak nie wszystko. Równie ważnym elementem tego wydarzenia jest wesele. Niektóre przyszłe panny młode chcą zorganizować skromną uroczystość, z niewielką ilością gości. Jednak przeważająca liczba przyszłych panien młodych marzy o weselu jak z bajki. Organizacja wesela, które będzie przypominało to z bajki uzależnione jest przede wszystkim o tego, jakim budżetem dysponuje para młoda.

Po ustaleniu budżetu można przystąpić do ustalenia harmonogramu wesela, którym przyszli małżonkowie będą się kierować podczas przygotowań do uroczystości.
Na początek należy ustalić liczbę gości. Jest to dość istotne, bo od liczby gości zależy chociażby to jakiej wielkości salę weselną będą potrzebowali przyszli małżonkowie.
Następnie należy wybrać datę ślubu i wesela, a przynajmniej ustalenie przedziału czasowego, w którym ta uroczystość miałaby się odbyć.
W dalszych krokach należy zarezerwować salę weselną, zamówić zespół weselny lub DJ, zamówić fotografa lub kamerzystę, zamówić kwiaty.

Nie należy również zapomnieć o ustaleniu daty ślubu w kościele. Jest to bardzo istotne, ponieważ w licznych parafiach wybrana data ślubu może być niedostępna. Ważne jest również odbycie nauk przedmałżeńskim, a to z różnych względów może się przesunąć i wpłynąć na datę ślubu.
Dlatego też uwzględniając cały powyższy harmonogram warto rozpocząć planowanie przyszłego ślubu i wesela przynajmniej 1 rok przed wymarzoną uroczystością. Wtedy istnieje większą szansa na to, aby mieć dostęp do najlepszych ofert i usługodawców.

Wśród punktów do spełnienia przy organizacji wesela nie może zabraknąć wyboru strojów weselnych. Aby dobrze poznać modę weselną należy poznać bieżące trendy ślubne.
Najważniejszym elementem mody ślubnej jest suknia przyszłej panny młodej i strój pana młodego. Jednak nie należy zapominać o tym, że stroje świadków jak również rodziców pary młodej powinny być dobrane do całości.
Aby wszystkie elementy mody ślubnej do siebie pasowały nie należy zapominać o kolorów przewodniczących i motywu przewodniego wesela. Jest to bardzo istotne z tego względu aby wszystkie elementy wesela tworzyły ze sobą spójną całość. Wybór motywu przewodniego wesele wpływa nie tylko na wybór strojów weselnych ale również na dobór kwiatów, zaproszeń, winietek, czy też wystroju kościoła.

Przy wyborze motywu przewodniego wesela warto kierować się przede wszystkim własnym gustem, tym co jest modne w danym czasie oraz tym co jest dostępne w sezonie, w którym organizujemy wesele. Na przykład jeśli panna młoda wymarzy sobie bukiet ślubny ze słoneczników, a wesele organizuje w zimie może mieć problem z ich dostępnością.
Uwzględniając wszystkie elementy mody ślubne należy cały czas pamiętać o tym, że najważniejszym elementem jest suknia panny młodej. Suknie ślubne przede wszystkim powinny być wybierane i przymierzane przez pannę młodą w salonie ślubnym. Salon ślubny oferuje możliwość przymierzenia i dopasowania sukni według gustu przyszłej panny młodej.

Dodaj komentarz