Sylwetka a suknia śluba – krótki poradnik

Sylwetka a suknia śluba – krótki poradnik

Dobór sukni na ślub to niezwykle ważna decyzja, od jakiej bardzo dużo zależy. Salony kreacji ślubnych są wyposażone w niesamowicie bogatą ofertę sukienek, a zatem wybór nie powinien być żadnym kłopotem. Często niemniej jednak panna młoda kompletnie nie wie, którą suknię wybrać, a ponadto w jakim kroju sukni będzie prezentowała się jak w swoich marzeniach. Warto poznać tajemnice dobierania kreacji ślubnych, które zagwarantują śliczny wygląd i świetne samopoczucie w czasie najcudowniejszego dnia w życiu.

Określenie figury i swoich oczekiwań

W pierwszej kolejności trzeba będzie określić typ swojej figury, przez co poszukiwania kreacji dla właściwego typu urody będą szybsze. Niewątpliwie ważne jest jednocześnie to, aby z góry określić swe potrzeby, czyli przemyśleć jakie atuty urody suknia na ślub ma eksponować, a co ma przykrywać. Pragnąc wyeksponować biust warto szukać sukienek z ładnie skrojonym dekoltem, chcąc natomiast wyeksponować nogi warto zdecydować się na krótszą sukienkę.

Dla każdego

Najbardziej popularne rodzaje figur kobiet to bezsprzecznie gruszka i jabłko, które wobec tego wersje sukni zastosować w przypadku tego typu kobiecych sylwetek? Dla gruszki najlepszym wyborem może okazać się suknia która składa się z dwóch części, albo taka, w której góra będzie oddzielona od dołu, przykładowo piękną przepaską bądź szarfą. Dół kreacji powinien przykrywać masywne uda i biodra, natomiast góra właściwie eksponować smukłe ramiona i płaski brzuszek. Doskonałym wyborem będzie sukienka z dużym kołem i właściwie dobranym gorsetem. Dla sylwetki w typie jabłka zaplanowano klasyczne kroje, ponieważ jakiekolwiek dodatki na sukni mogą niepotrzebnie pogrubiać sylwetkę. Toteż jedynym stosownym wyborem okażą się klasyczne suknie ślubne warszawa o prostym kroju.

Nietypowa figura

Niektóre kobiety o nieprzeciętnej sylwetce, takiej jak chłopięca czy filigranowa muszą umiejętnie dostosować kreację do swojej mniej popularnej sylwetki. Dla chłopczyc idealnie sprawdzą się kreacje, które zaakcentują biodra i biust, w następstwie tego odcinana suknia z dodatkami na dekolcie okaże się idealna. Panie o drobnej figurze powinny wybrać suknię z odcięciem biustem, która idealnie podkreśli oryginalną sylwetkę.

Dodaj komentarz