W jaki sposób drony DJI ułatwiają nam życie?

W jaki sposób drony DJI ułatwiają nam życie?

Historia powstania dronu sięga XIX wieku, kiedy to używano ich do działań wojskowych tj. rekonesans lub szpiegostwo. W dzisiejszych czasach drony nie są już urządzeniami tylko militarnymi, gdyż znajdują zastosowanie w przemyśle filmowym, przy badaniu czystości powietrza, fotografii, archeologii lub po prostu jako hobby, umilające czas. Prawdziwa rewolucja na płaszczyźnie wynalezienia helikopterów bezzałogowych zaczęła się w 2013 roku, kiedy to dron DJI został zaprezentowany przez grupę chińskich konstruktorów. Od tego momentu, drony stały się bardzo popularne, a ich sprzedaż na całym świecie gwałtownie wzrosła.

Czym charakteryzuje się seria dronów DJI?

Najważniejszą rzeczą był fakt stworzenia komputera pokładowego, którego innowacyjność pozwalała na łatwy pilotaż. Dużą wadą tego modelu była wysoka podatność na uszkodzenia, co jednak było rekompensowane niespotykanymi jak na tamte czasy możliwościami. W przypadku zaprzestania kontroli przez sterującego, maszyna potrafiła stabilnie zawisnąć w powietrzu.

Każdy następny model tej generacji permanentnie rozwiązywał mankamenty swoich poprzedników. W taki sposób, narażona na pęknięcia plastikowa obudowa została zastąpiona stopem mocnego aczkolwiek wytrzymałego metalu. Zwiększono również rozmaitość innych funkcji. Warto tu wspomnieć o kamerze umożliwiającej robienie zdjęć i nagrywanie filmów w jakości HD. Dron 6K -gdyż tyle wynosiła jego rozdzielczość- był znakomicie przystosowany do uchwycenia scen kręconych na potrzeby filmów akcji tj. pościgi lub wyczyny kaskaderskie. Rozbudowane komputery pokładowe mają możliwość odbierania sygnału na dwóch pasmach częstotliwości, między którymi automatycznie przełączają się w razie wystąpienia zakłóceń. Natomiast ochronę przed kolizją zapewniają rozmieszczone na powierzchni całego dronu czujniki, które informują go o zbliżaniu się do potencjalnej przeszkody, dzięki czemu może w porę zapobiec zderzeniu.

Przydatne akcesoria wydłużające lot

Długość lotu dronu zależy od pojemności akumulatora i wynosi od 10 do maksymalnie 31 minut. Dla niektórych użytkowników ten czas jest zdecydowanie za krótki, a jego wydłużenie mogą zapewnić kompatybilne baterie do dronów. Przed kupnem warto zapoznać się z dokładną specyfikacją oraz unikać maksymalnego wyczerpania akumulatora, ponieważ taki nawyk skraca jego żywotność. Dobrym pomysłem jest zakup kilku baterii, a następnie wymienianie ich podczas korzystania z dronu.

Należy jednak pamiętać, że jest to kosztowna inwestycja, zważywszy na długość ładowania i czas działania. Dlatego decydując się na taki wydatek, warto kupować w miejscach, które dysponują szerokim asortymentem oraz zapewniają fachową obsługę. W tym celu warto odwiedzić sklep autel, w którym można znaleźć wysokiej jakości produkty renomowanych marek.

Dodaj komentarz