Zabudowa targowa modułowa – czym jest i co trzeba o niej wiedzieć?

Zabudowa targowa modułowa – czym jest i co trzeba o niej wiedzieć?

Szukając idealnej zabudowy na targi branżowe, łatwo można natrafić na takie pojęcie, jak zabudowa modułowa czy też stoisko modułowe (nazywane też systemowym). Jest to bardzo popularny w ostatnim czasie typ zabudowy, który powinna co najmniej kojarzyć każda firma występująca na targach.

Może się bowiem okazać, że będzie ona dla wielu firm korzystniejszym rozwiązaniem niż chociażby zabudowa wykonywana na indywidualne zamówienie. Będzie to szczególnie istotne w przypadku mniejszych firm, które mają bardzo ograniczone budżety. W takim razie, czym jest zabudowa targowa modułowa i co trzeba o niej wiedzieć? Wystarczy czytać dalej, aby poznać odpowiedź na to pytanie?

Czym jest zabudowa targowa modułowa?

Jak wskazuje już sama nazwa tego typu zabudowy, składa się ona z wielu łączonych ze sobą modułów. Jest wykorzystywana powszechnie przez firmy różnego rozmiaru i działające w bardzo różnorodnych branżach. W razie potrzeby można modyfikować układ poszczególnych modułów i ich zawartość, tak, aby maksymalnie dopasować go do swoich preferencji i zagwarantować, że firma doskonale zaprezentuje się na targach.

Szczególną zaletą tego typu stoisk targowych jest łatwość i szybkość, z jaką można je zmontować i później rozmontować. Są to stoiska wielokrotnego użytku, czyli można wykorzystać je na wielu targach, ograniczając w ten sposób koszty udziału w tego typu wydarzeniach. W stanie złożonym cała zabudowa zajmuje relatywnie niewiele miejsca, co oznacza, że jest stosunkowo nieproblematyczna w przechowywaniu. Można ją kupić na własność, ale można też ją wynająć, co oznacza mniejsze koszy na start.

Oczywiście trzeba pamiętać, że pierwszy wynajem będzie zawsze droższy niż kolejne. Wynika to z prostej przyczyny. Większość elementów stoiska modułowego to elementy gotowe, ale pewne rzeczy będzie trzeba przygotować indywidualnie dla danej firmy. Chodzi tutaj o elementy obrandowane, a więc na przykład ścianki stoiska, które powinny być ozdobione nazwą i logo firmy dla zwiększenia rozpoznawalności marki.

Dobry wykonawca ułatwi proces korzystania z zabudowy

Korzystanie z eleganckiej zabudowy podczas targów to jedno, ale przecież zanim będzie można to zrobić (a także później, już po targach) nie obejdzie się bez wielu innych czynności. Wszystko zaczyna się od projektu i wykonania stoiska, a następnie trzeba jeszcze przetransportować je na miejsce i tam zmontować, najlepiej z pewnym wyprzedzeniem, aby przedstawiciele firmy mieli czas się ze wszystkim zapoznać.

Pod warunkiem, że zostanie wybrany dobry wykonawca, taki jak https://www.expotextil.pl/stoiska-targowe/, powinien on wszystkie te czynności wykonać szybko i sprawnie. Ponadto po zakończeniu targów dokona on błyskawicznego demontażu zabudowy.

Dodaj komentarz