Jak dobrać skarpety do okazji

Jak dobrać skarpety do okazji

Co ubrać?

Wybierając się na imprezę często szykujemy się wiele godzin. Dużo czasu poświęcamy na dobór odpowiedniego stroju i dodatków. Ale czy aby na pewno wszystkich? Tak samo dzieje się kiedy szykujemy się do pracy, na randkę, spotkanie biznesowe itp. Dużo czasu poświęcamy na wybór odpowiedniego stroju. Często jednak zapominamy o jednym z jego elementów jakim są skarpetki. Może ktoś z was pomyśli, że to strata czasu i nie ma to znaczenia. Rozczarujemy was, bowiem nawet tak mały element może mieć duże znaczenie. A źle dobrany może popsuć nawet misternie dobraną stylizację.

Jak dobrać skarpety do okazji

O tym jakie skarpety włożyć powinna decydować okazja. Inne bowiem wybierzemy na oficjalne wyjście do garnituru, inne na luźne wyjście z przyjaciółmi do krótkich spodenek czy do sportowego outfitu. To oczywiście nie wszystkie okazje przy których musimy wybrać skarpety do stroju, jednak naszym zdaniem to najbardziej problematyczne momenty.

Skarpety do garnituru

Spotkaliśmy się już ze stwierdzeniem, że i tak tego nie widać. Jednak kompletnie nie możemy się z tym zgodzić. Wystarczy tylko, że usiądziemy, a już nasze nogawki są znacznie wyżej niż linia butów odsłaniając tym samym skarpety. Tyczy się to zarówno męskich jak i damski garniturów. Zatem jak dobrać skarpety do okazji, na która udajemy się w garniturze? Przede wszystkim skarpety powinny być odpowiedniej długości. Kiedy usiądziemy skarpeta powinna być na tyle długa aby nie odsłaniać gołej nogi. Po drugie powinna być odpowiednio dopasowana i przylegająca do naszej nogi. Nie ma nic bardziej nieestetycznego niż zwinięta w rulon skarpeta w połączeniu z eleganckim garniturem. Odpowiedniej grubości ściągacz i elastyczność skarpety zapewni nam, że będzie ona trzymać się w miejscu i nie będzie opadać. Warto także zwrócić uwagę na to aby np. kolor czarny był czarnym, a nie spranym szarym, a materiał nie był zmechacony.

Skarpety do krótkich spodenek

Jeśli zastanawiasz się jakie skarpety wybrać do krótkich spodenek najbezpieczniejszą opcją będą skarpetki stopki. Jeśli jednak jesteś modowym freakiem możesz także wybrać skarpetki w modne printy czy odważne kolory. Wtedy do skarpety będą najważniejszym i wyróżniającym się elementem stroju. Warto wtedy pamiętać o tym aby stonować resztę dodatków. Do tego skarpety, na które ma zwrócić uwagę każdy powinny być zadbane, wykonane z dobrej jakości materiałów, przeszycia powinny być estetyczne. Owszem mają one się rzucać w oczy ale nie dlatego, że są sprane, zmechacone i zużyte.

 

Dodaj komentarz