Jak wybrać używany zegarek? Poradnik z drugiej ręki 

Jak wybrać używany zegarek? Poradnik z drugiej ręki 

Rynek rzeczy używanych w Polsce stale kwitnie. Dzięki temu możemy zakupić wysokiej jakości produkty w niższych cenach, samemu sprzedać to, czego już nie używamy i dać rzeczom drugie życie. To nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale także ekonomiczne. Na rynku rzeczy używanych możemy znaleźć dosłownie wszystko. Wystarczy wiedzieć gdzie szukać. I zegarki nie są wyjątkiem. Jak wybrać używany zegarek? Zobacz poradnik, na co zwrócić uwagę kupując zegarek z drugiej ręki. 

Źródło pochodzenia używanego zegarka 

Za luksus trzeba płacić. Zresztą nie tylko za luksus, ale także wysoką jakość. Zegarki z wyższej półki to nie lada wydatek i nie każdego stać na kupno nowego modelu. Poza tym, niektórzy cenią sobie modę vintage, a taka jest tylko ‘z drugiej ręki’. Jednak nawet używane modele najwyższej jakości zegarków są niemałym wydatkiem. Niestety nie możemy mieć też pewności, że kupujemy oryginalny produkt. A o podróbkę nietrudno. Dlatego wybierając używany zegarek, dokładnie go obejrzyj lub poproś zegarmistrza o ocenę. 

Jeżeli kupujesz używany zegarek przez Internet, to zawsze możesz poprosić sprzedawcę o więcej zdjęć. Szczególnie numeru seryjnego, ale także mechanizmu. W takim przypadku również możemy udać się do zegarmistrza, żeby ocenił, czy zegarek jest autentyczny.  Luksusowego zegarki najczęściej posiadają jeszcze dokumenty potwierdzające oryginalność produktu. O te również warto zapytać. Jeżeli boisz się kupować online, to zawsze możesz umówić się ze sprzedawcą na odbiór osobisty. Wiele ofert używanych zegarków znajdziesz na https://www.lento.pl/zegarki.html

Mechanizm zegarka z drugiej ręki

Wybierając zegarek, zarówno nowy, jak i z drugiej ręki warto zwrócić uwagę na jego mechanizm. Ten jest najważniejszym wyznacznikiem jakości czasomierza. Pamiętaj, że wygląd liczy się dopiero w drugiej kolejności. Dlatego wybierając zegarek z drugiej ręki, zwróć uwagę na jego mechanizm. Zawsze możesz się dopytać, czy produkt ma jakieś wady lub umówić, się na osobiste obejrzenie zegarka. Po zakupie zegarka warto także zainwestować w porządny przegląd. Czasem potrzebna jest wymiana baterii lub jednej małej części, żeby zegarek posłużył nam przez następne lata. 

Stan bransolety i koperty

Bransoleta to pasek, na którym zamocowana jest tarcza zegarka. Niektóre modele są metalowe, a inne skórzane. Metalowe są trwalsze, chociaż mogą się porysować. Skórzane za to są niezwykle stylowe, jednak warto je raz na kilka lat wymieniać. Koszt skórzanej bransolety zaczyna się już od 100 zł, więc nie są to ogromne koszty. Najważniejszy i tak jest sam mechanizm czasomierza. 

Dodaj komentarz