Kolczyki złote czy ze srebra?

Kolczyki złote czy ze srebra?

Kolczyki idealnie dobrane do stylizacji

Biżuteria powinna być dopełnieniem stylizacji i ściśle z nią współgrać. Przede wszystkim liczy się nasz gust i upodobania ale warto też znać ogólne zasady dobierania biżuterii również pod kątem kruszcu z jakiego są wykonane. Kolczyki złote wyglądają dobrze zarówno w codziennych stylizacjach jaki i wieczorowych, podobnie zresztą jak srebrna biżuteria. Istotny jest model kolczyków, ich wielkość, ilość dodatkowych zdobień w postaci pereł, kryształów lub kolorowych kamieni. Jeśli szukamy kolczyków do wieczorowej kreacji warto pamiętać, iż złoto pasuje do ciepłych kolorów tkanin takich jak czerwienie, żółcie, pomarańcze. Srebrne kolczyki doskonale podkreślą chłodne barwy jak róże, błękity, zielenie, granaty. Czerń i biel to kolory bazowe, które doskonale wyglądają w zestawieniu zarówno ze złotą jak i srebrną biżuterią. Złote kolczyki same w sobie są strojne dlatego w codziennych stylizacjach należy wybierać małe lub średniej wielkości modele. Srebro mniej rzuca się w oczy i nie jest tak „wieczorowe” dlatego wygląda dobrze nawet gdy biżuteria w casualowej stylizacji jest nieco bardziej okazała. Podobnie wygląda sytuacja z kamieniami dodanymi do kolczyków. Kryształy czy perły w srebrnej oprawie będą wyglądały dyskretniej i mniej wytwornie niż te oprawione w złoto.

Złote i srebrne kolczyki – dobierz je do typu urody

Kupując kolczyki dobrze jest kierować się typem naszej urody. Inna biżuteria będzie podkreślała zalety brunetek o śniadej karnacji a inna wyeksponuje piękno słowiańskiej urody. Panie o rudych włosach i jasnej piegowatej cerze dobrze wyglądają w złotej biżuterii, szczególnie w odcieniach różowego i czerwonego złota. Klasyczne złoto pasuje do blondynek o ciepłej karnacji, lekko muśniętej słońcem i jasnej oprawie oczu. Ciemne włosy brunetek nie przekreślają u nich możliwości noszenia złotej biżuterii ale dobrze jest jeśli karnacja również jest śniada z tendencją do łatwego opalania się. Srebrne kolczyki będą najlepiej wyglądały u Pań o chłodnym typie urody. Jasna cera, ciemna oprawa oczu i ciemne włosy to charakterystyczne cechy tego typu urody, który dobrze podkreślą srebrne kolczyki.

Jak dbać o biżuterię aby długo cieszyła oko?

Inwestując w kosztowną biżuterię chcielibyśmy aby jak najdłużej prezentowała się nieskazitelnie. Dbanie o nią warto zacząć już na etapie przechowywania. Nie powinno się trzymać złotej i srebrnej biżuterii razem gdyż oba te metale źle na siebie oddziaływają powodując ich szybsze śniedzenie. Warto więc rozdzielić te dwa rodzaje biżuterii do odrębnych szkatułek. Dobrze jest również każdy element biżuterii schować do małego bawełnianego woreczka aby poszczególne drobiazgi nie rysowały się nawzajem. Rewelacyjnym sposobem na przechowywanie biżuterii są specjalne szkatułki, w których każdy element ma swoją kieszonkę bądź przegródkę. Aby nasza biżuteria jak najdłużej cieszyła oko pięknym blaskiem nie można zapominać o regularnym czyszczeniu. Można zlecić to specjaliście bądź też wykonać domowymi sposobami.

Dodaj komentarz