Ubrania w różnych kolorach – co należy wiedzieć na ten temat?

Ubrania w różnych kolorach – co należy wiedzieć na ten temat?

Wydawać by się mogło, że stworzenie modnej stylizacji nie będzie stanowiło żadnego problemu. Tym bardziej że do dyspozycji jest tak wiele propozycji w różnego rodzaju sklepach, że podołanie temu wyzwaniu nie wydaje się niczym trudnym. Patrząc jednak na ulicach na pewne osoby, można mieć jednak pewność, że wiele osób nic nie wie na ten temat. Jak dobierać kolory ubrań? Czas znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Czy wystarczy się tylko dobrze czuć?

Dużo się mówi o tym, że w swoich ubraniach należy dobrze czuć. Jest to faktycznie prawda, jednak nie zawsze ten fakt odnajduje się w rzeczywistości. Czasem człowieka wybiera garderobę byle jak, byleby się dobrze czuć. Udaje się jednak uzyskać odmienny efekt – może i jakąś wygoda zostaje zapewniona, ale czy człowiek dobrze się czuje? Wątpliwe. Czasem sama podświadomość reaguje na to i samopoczucie do najlepszych nie należy. Spowodowane jest to tym, że kolory ubrań ze sobą nie współgrają. Należy więc zwrócić uwagę na tą kwestię, aby mieć pewność, że faktycznie na każdym kroku będzie można czuć się ze sobą dobrze.

Uniwersalne kolory ubrań

Omawiając różne odcienie kolorystyczne ubrań, na początku należy powiedzieć o tych, jakie uważane są za uniwersalne. Za te, co pasują tak naprawdę do wszystkiego. Mowa tu o czerni i o bieli. Niezależnie od tego, czy koszulka jest w kolorze różowym, czarne spodnie lub spódnicę zawsze będzie można do tego zestawić. Zielone spodnie na pewno będzie można zestawić z czarną bluzą z kapturem lub t-shirtem w białym odcieniu. Z czernią i bielą będzie można tak naprawdę zestawić wszystko. Warto więc sprawdzić czy w szafie znajduje się kilka takich ubrań – łącznie z okryciem wierzchnim – kurtką, płaszczem. W szczególności, że te mogą przydać się na wyjątkowe okazje.

Total look

Mówiąc o różnych kolorach ubrań, należy wspomnieć o total look, który cieszy się dużą popularnością w ostatnich czasach. Jest to proces, który polega na łączeniu ze sobą elementów garderoby w odmiennych kolorach, jednak nadal pozostają one w takiej samej tonacji. Przykładem może być brązowa koszulka, która zostanie zestawiona z beżowymi spodniami lub spódnicą. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie łączyć ze sobą stonowanych barw. W przypadku total look chodzi raczej o łagodne, stonowane odcienie. Należy pamiętać o tym, że na dole musi znaleźć się kolor najciemniejszy, a na górze najjaśniejszy. Całkiem możliwe, że wszystkim skojarzy się to z efektem ombre, który w ten sposób faktycznie będzie można uzyskać.

Ciekawostką wydaje się szary kolor, który nie jest postrzegany jako uniwersalny. Jednak łatwo można zorientować się w tym, że taką garderobę także będzie można zestawić z wieloma innymi propozycjami, dzięki czemu będzie można stworzyć ciekawy efekt.