Czy jesteś narażony na zaburzenia erekcji?

Czy jesteś narażony na zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji to tak naprawdę temat rzeka. Badania naukowe dowodzą, że problem ten dotyczy coraz większej ilości mężczyzn. Niestety, bardzo często na trudności z osiągnięciem satysfakcjonującego wzwodu narzekają młodzi panowie. Problemom z erekcją, a także z niskim libido lepiej zapobiegać niż leczyć. Z tego też względu, warto mieć świadomość tego, jakie czynniki są odpowiedzialne za zaburzenia erekcji. Wówczas mężczyzna będzie mógł określić czy znajduje się w grupie ryzyka. 

Stres i brak ruchu wrogiem libido

O problemy z erekcją oraz libido obwiniany jest stres oraz brak ruchu. Czy słusznie? Jak najbardziej! Niestety, coraz częściej żyjemy w biegu, a nasza codzienność pozostawia wiele do życzenia. Warto byłoby przyjrzeć się temu, co ląduje na naszych talerzach w ciągu dnia. Jeśli są to przekąski typu fast food, nie ma się co dziwić problemom z erekcją. Siedzący tryb życia także jest wrogiem życia seksualnego. Na tym jednak nie koniec. Wśród przyczyn zaburzeń erekcji wyróżnić można także zaburzenia hormonalne, a także schorzenia ogólnoustrojowe. Panowie cierpiący na cukrzycę czy niedoczynność tarczycy mogą prędzej czy później zmagać się także z zaburzeniami potencji. Warto również wspomnieć o traumach, a także nadużyciach seksualnych. Mężczyźni, którzy doświadczyli przemocy seksualnej będą częściej walczyć z zaburzeniami erekcji niż panowie, którzy jej uniknęli. 

Zmniejsz ryzyko problemów z erekcją

Nie wszystkie przyczyny zaburzeń potencji można wyeliminować. Ze zdecydowaną większością z nich można jednak mniej lub bardziej skutecznie walczyć. To dobra wiadomość dla każdego mężczyzny, który chce czerpać z życia seksualnego większą satysfakcję. Warto w pierwszej kolejności zmienić tryb życia na bardziej higieniczny. Dobrze byłoby się wysypiać, a także zmienić dietę. Na talerzu powinny znajdować się przede wszystkim świeże warzywa oraz owoce, najlepiej sezonowe. Można także próbować różnych suplementów, na przykład z pokrzywą. Osoby, które podejrzewają chorobę powinny zaś udać się do specjalisty. Może to być lekarz pierwszego kontaktu lub seksuolog. Jak zaś postępować, jeśli chcemy odbyć stosunek seksualny, ale uniemożliwia nam to brak wzwodu? Doskonałym remedium na doraźne problemy z erekcją będą zawsze tabletki na potencję https://viagra.edu.pl/. Mowa tu oczywiście o specyfiku bez recepty, który można zakupić w każdej aptece, także tej internetowej. Dzięki preparatom na potencję, w bezpieczny sposób można wywołać wzwód, co z kolei umożliwi odbycie satysfakcjonującego stosunku seksualnego. 

Dodaj komentarz