Uszkodzenie felgi na drodze. Co zrobić?

Uszkodzenie felgi na drodze. Co zrobić?

Złe warunki atmosferyczne oraz pośpiech mogą okazać się zgubne dla niejednego kierowcy. Stan naszych dróg nie pomaga w utrzymaniu dobrego stanu naszego samochodu. Nierówności, dziury, a nawet wysokie krawężniki mogą przyczynić się do uszkodzenia felgi w naszym pojeździe. Te charakterystyczne obręcze nie są tylko kwestią estetyczną naszego auta, ale od ich stanu zależy również kondycja naszego samochodu.

Ocena uszkodzenia felgi

Pamiętajmy, że inwestowanie w renowacje felg oraz ich naprawę musi się opłacać. Może warto zastanowić się czy kupienie nowego lub używanego kompletu (w dobrym stanie) nie będzie lepszym pomysłem. Naprawa felg za wszelką cenę może być nie tylko mało opłacalna, ale przede wszystkim niebezpieczna. Pamiętajmy również o tym, że nie każdy mechanik jest profesjonalistą w dziedzinie felg. Profesjonaliści powinni pomóc nam przede wszystkim we właściwej ocenie stanu naszych obręczy i zdecydować czy warto je naprawić.

Prostowanie felg stalowych

Naprawa felg głównie polega na tym, aby przywrócić im pierwotny kształt oraz wygląd. Najczęstszymi uszkodzeniami są pęknięcia, skrzywienia, otarcia rantów jak również rysy i odpryski powstałe w lakierze. Prostowanie felg wymaga specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności. Cena zależna jest od materiału z jakiego wykonana jest obręcz. Taka naprawa felg aluminiowych będzie droższa niż prostowanie felg stalowych. Bardzo często zdarza się, że obręcze pękają i wymagają spawania. Pamiętajmy, że każdy powyżej opisany zabieg to ingerencja w pierwotną strukturę felgi, która uszkodzona ponownie będzie stawać się coraz słabsza.

Renowacja felg krok po kroku

Jeśli chcemy zadbać o nasze felgi musimy pamiętać nie tylko o naprawie, ale również o ich renowacji.

Piaskowanie felg

Piaskowanie to zabieg, który ma na celu wygładzenie i dokładne oczyszczenie naszych obręczy przed ich malowaniem. Zarówno technik oferowanych przy usuwania brudu z felg jak i ich lakierowania jest dużo i tylko od nas zależy na co się zdecydujemy. Czasem warto zainwestować nie tylko w naprawę, ale pokusić się także o odnowienie naszych obręczy. Efekt może być zaskakujący.

Malowanie felg

Kiedy felga jest już oczyszczona można przystąpić do operacji malowania felg. To czy przemalowanie felgi wykonamy w domu czy autoryzowanym serwisie zależy od zasobności naszego portfela oraz pokładów czasu. Koniecznie trzeba wziąć też pod uwagę z jakim rodzajem felgi mamy do czynienia. O ile pomalowanie felgi aluminiowej możemy wykonać sami, o tyle ze stalową może być już problem. W Internecie jest dużo poradników jak radzić sobie przy pomocy własnych rąk i spraya, nie mniej nie zawsze jest to opłacalne.

Nie każdy wulkanizator co się świeci

Przy wyborze zakładu wulkanizacyjnego warto brać pod uwagę trzy cechy: opinie, cenę i odległość od miejsca zamieszkania. Jeśli nasz dom znajduje się w bliskim sąsiedztwie albo w samym Poznaniu, wartym odwiedzenia serwisem jest PROserwis Andrzejewscy – renowacja felg Poznań. Ten niewielki, znajdujący się w Puszczykowie zakład, od prawie 30 lat przeprowadza naprawy ogumienia i felg.

 

Dodaj komentarz