Moda na bycie fit

Moda na bycie fit

Chwilowe zauroczenie

Już od dłuższego czasu panuje u nas moda na bycie fit, zdrowe odżywianie i sportowy tryb życia. Jak to jest z modą? Powszechnie wiadomo, że w tej kwestii wszystko zmienia się z minuty na minutę. Moda szybko przemija i wchodzi coś nowego. Bycie fit ma być ponad to. Dążymy do tego aby było to nie tylko modne ale aby zrobić z tego także swój styl życia. Co zrobić aby moda na zdrowie nie przeminęła i stała się zdrowym nawykiem?

Zdrowie

Przede wszystkim należy sobie uświadomić co w tym jest najważniejsze, a o czym często zapominamy. Moda na bycie fit większości kojarzy się z chęcią osiągnięcia wymarzonej sylwetki, idealnego obrazu we lustrze czy zgubienia zbędnych kilogramów. Nasz wygląd zewnętrzny, postrzeganie siebie i zadowolenie z własnego wyglądu to priorytety dla których zaczynamy nasza przygodę ze zdrowym odżywianiem i sportem. Rzadko, która osoba borykająca się ze zbędnymi kilogramami mówi, że robi to dla zdrowia. To co dla nas powinno być najcenniejsze jest pomijane. Jednak jest to tylko pomijane w naszych wypowiedziach. Moda na bycie fit jako skutek uboczny pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Chcemy czy nie, regularne ćwiczenia i zdrowe jedzenie, ulepszają sprawność naszego organizmu także od środka. Na szczęście nasz organizm w modzie na bycie fit nie zapomina o tym co dla nas najważniejsze.

Nie tylko moda

Musimy jednak dążyć do tego aby moda na bycie fit, nie była tylko chwilowym zauroczeniem, a zrobić z tego swój styl życia. Tylko w ten sposób możemy zatrzymać ten stan na dłużej. Jeśli robimy coś tylko dlatego, ze wszyscy to robią. Kiedy trenujemy, a tak na prawdę nie ma to dla nas znaczenia. Nie przykładamy się do tego. Nie potrwa to długo. Z mody na bycie fit musimy zrobić swój styl życia. Zdrowe posiłki mają być codziennością, której chcemy. Nie mamy się głodzić czy przechodzić na dietę. Jedzmy tyle ile chcemy, czy tyle ile potrzebujemy. Zacznijmy po prostu odżywiać się zdrowo i stosować zamienniki niezdrowych produktów. Tylko tyle. Wyjście na trening dwa- trzy razy w tygodniu traktujmy jako rozrywkę, dobry sposób na spędzenie wolnego czasu czy relaks i sposób na odstresowanie się. Nie musimy ćwiczyć 7 razy w tygodniu, bo już po pierwszym tygodniu będziemy mieli dość. Wplećmy to w swoje życie z wyczuciem, a nie zrzucajmy jak głaz, który ciężko będzie nam nieść.

Moda na bycie fit

Moda na bycie fit jest dobra ale przemija. Zadziałaj więc i zrób z mody na bycie fit, swój styl życia. Musisz jeść więc jedź zdrowo. Ruszasz się, więc ćwicz z głową. Chcesz być zdrowy, więc żyj zdrowo. To wszystko jest ci potrzebne i musisz to robić, więc zwyczajnie rób to dobrze, a twoje życie będzie zdrowe i szybko poczujesz różnicę.

Dodaj komentarz