Co zrobić, aby zapamiętano nasz ślub?

Co zrobić, aby zapamiętano nasz ślub?

Urządzanie weseli staje się coraz trudniejszym zadaniem. Nowożeńcy szukają sposobów, aby dzień ich ślubu był wyjątkowy nie tylko dla nich, ale i dla weselnych gości. Świeżo upieczone małżeństwa nie tylko wymyślają coraz ciekawsze pomysły na wystrój sali, wymagają od kucharzy umiejętności przygotowywania modnych i nowoczesnych dań, opierających się np. na kuchni wegetariańskiej. Popularne w ostatnich latach stały się personalizowane upominki, które państwo młodzi wręczają swoim gościom. W paczkach znajdują się krówki ślubne, kieliszki, a nawet bańki mydlane.

Diabeł tkwi w szczegółach!

Kiedyś wesela wydawały się oceniane przez pryzmat ich wielkości i ilości zaproszonych na nie gości, dzisiaj zaś liczy się kreatywność. Różnorakie pomysły zaczynają się od wyboru motywu ślubu. Często łączy się to z pasjami młodej pary – miłośnicy gór często życzą sobie zielonych akcentów, sali stylizowanych na górskie tawerny; pasjonaci żeglarstwa proszą o umieszczanie na salach drobiazgów związanych z, chociażby, morzem, a miejsce przyjęcia znajduje się zazwyczaj blisko wody np. jezior. Ważnym elementem każdego ślubu są nawet takie drobiazgi jak transport młodej pary spod kościoła na miejsce wesela. Większość osób wybiera najczęściej po prostu przejażdżkę autem, ale coraz częściej wybiera się jazdę w bryczce, którą ciągną konie. Nie jest to jednak szczyt kreatywności – zdarzają się przypadki, gdy na weselu nowożeńcy zjawiają się na saniach ciągniętych przez psi zaprzęg.

Oprawa muzyczna

Wybór zespołów prawdopodobnie jest jednym z najistotniejszych punktów wesela – w końcu to przy grze zespołu goście będą tańczyć. Zespoły często również ukierunkowują kierunek imprezy, prezentując weselnikom najróżniejsze zabawy. Przy wybieraniu zespołu czasem można natknąć się na dylematy, czy powinien on bardziej wpasować się w gust młodej pary, czy też może powinien być on bardziej uniwersalny. Najczęściej spotykane są zespoły grające disco polo – wydaje się, że to przy ich muzyce goście najlepiej się bawią. Ich sukces może być związany z ich rytmicznością i prostotą, przy czym każdy potrafi złapać rytm i świetnie się bawić.

Słodkości

Prócz zwykłych dań na stołach pojawiają się owoce i słodycze, z czego te drugie najczęściej ulegają personalizacji. W miseczkach z cukierkami coraz częściej pojawiają się krówki weselne, które owinięte są w papierek z imionami nowożeńców. Można je również ozdobić zdjęciami czy mottem, którym na swojej nowej drodze życia będzie kierować się para młoda.

Organizacja wesela nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza kiedy oczekuje się, by przyjęcie zostało zapamiętane nie tylko przez parę młodą, ale i przez gości. Swoimi oryginalnymi pomysłami młodzi sprawiają, że weselnicy w przyszłości słysząc nietypowy kawałek w radiu, mogą wspomnieć ciekawą zabawę na weselu; kupując krówki, pomyślą o candy barze; wyjeżdżając na wakacje w ciekawe miejsca, skojarzą je oni z wystrojem sali przyjęcia ślubnego pasjonatów podróży.

Dodaj komentarz