Co zrobić, gdy zgubimy klucz do blokady rowerowej? Awaryjne otwieranie blokady rowerowej

Co zrobić, gdy zgubimy klucz do blokady rowerowej? Awaryjne otwieranie blokady rowerowej

Lato to czas, w którym chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Jednym z ciekawszych sposobów na spędzenie wolnego czasu jest jazda na rowerze. To nie tylko niezbędna dawka ruchu, ale także dobry środek transportu w momencie, gdy nie chcemy przebywać w zatłoczonej komunikacji miejskiej. Rower można zostawić w praktycznie każdym miejscu, wystarczy blokada oraz specjalny stojak, a nawet słup, do którego możemy przypiąć rower na czas naszej nieobecności.

Niestety niekiedy dochodzi do sytuacji, gdy klucz od blokady się gubi, a my nie mamy pojęcia, jak odpiąć blokadę. Jak ruszyć w dalszą trasę, gdy jedyny klucz został zgubiony? Choć takie sytuacje nie zdarzają się często, to trzeba być na nie gotowym.

Jak otworzyć blokadę rowerową bez klucza?

Problem z otwarciem blokady rowerowej możemy mieć nie tylko, gdy zgubimy klucz. Możliwa jest także sytuacja, w której mechanizm po prostu się zablokuje i nawet używając klucza, nie będzie się dało, go otworzyć. Jeśli masz blokadę rowerową na szyfr, to może też się zdarzyć tak, że zapomnisz kodu, ponieważ dopiero co go ustawiłeś. Niestety samodzielne próby awaryjnego otwarcia blokady rowerowej mogą zająć Ci sporo czasu, a i tak nie ma gwarancji, że coś to da. Co więc zrobić w momencie, gdy nie możemy odpiąć blokady z roweru, a chcemy jechać dalej?

Jeśli chcesz szybko i sprawnie uporać się z tym problemem, to możesz zadzwonić po profesjonalnego ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/. Taka osoba wie, jak poradzić sobie z problemami związanymi z blokadą rowerową. Awaryjne otwieranie blokady rowerowej to usługa, którą oferuje coraz więcej firm, ponieważ okazuje się bardzo przydatna. Jeśli chcesz szybko rozwiązać swój problem z blokadą rowerową, to wezwanie fachowca będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak samodzielnie otworzyć blokadę rowerową bez klucza?

Jeśli chcesz samodzielnie poradzić sobie z otwarciem blokady rowerowej bez klucza lub kodu, to możesz spróbować kilku sposobów. Pierwszym z nich jest próba otwarcia zamka za pomocą drucika lub wsuwki. Wystarczy włożyć przedmiot do zamka i spróbować otworzyć zamek. Jeśli masz pod ręką ostre narzędzie np. sekator, możesz przeciąć blokadę, jednak nie będzie ona już zdatna do dalszego użytku. Samodzielne otwarcie blokady rowerowej bez klucza jest możliwe, jednak nie zawsze będzie to najlepszym rozwiązaniem. O wiele lepiej jest zostawić awaryjne otwieranie zapięcia do roweru profesjonalnemu ślusarzowi, który przyjedzie we wskazane miejsce i w kilka chwil otworzy blokadę bez uszkodzenia całego mechanizmu.

Dodaj komentarz