Jak powstrzymać łysienie

Jak powstrzymać łysienie

Wraz z wiekiem coraz bardziej daje nam się w kość łysienie – powolny proces, który przysparza wielu facetom poważnych kompleksów. Jak powstrzymać łysienie domowymi sposobami? Czy można to zrobić szybko? Przekonaj się o tym wszystkim czytając nasz dzisiejszy wpis.

Pamiętajmy, że utrata 100-150 włosów dziennie to naturalna kolej rzeczy, taki jest cykl życia każdego włosa. W którymś momencie każdy z nich musi wypaść, jeśli jednak tracisz więcej włosów i nie chcesz wyłysieć to koniecznie musisz z tym coś zrobić!

Przyczyny łysienia – jak poprawnie zdiagnozować problem?

Wiele chorób objawia się łysieniem, przyczyna mogą być zarówno hormony jak też braki witaminowe. Jeśli dodamy do tego stres, odmrożenia czy oparzenia to wychodzi pokaźna ilość przyczyn, które mogą mieć wpływ na naszą fryzurę. Aby skutecznie leczyć łysienie musimy poznać prawdziwą przyczynę tego stanu rzeczy – poprawna diagnoza jest podstawą do osiągnięcia fajnych efektów w leczeniu wypadania włosów.

Bardzo często główną przyczyną łysienia typu męskiego jest powiązane z genami łysienie androgenowe. Nasila się ono jednak nie tylko u starszych facetów! Dotyka również mężczyzn w wieku 20 lat. Wbrew powszechnej opinii dotyczy ono również kobiet! Taki typ łysienia jest bardzo trudny do zaleczenia – całkowite wyleczenie jest tu raczej niemożliwe.

Odpowiednia terapia, stosowanie dobrych odżywek, suplementów czy zabiegów może jednak zdecydowanie poprawić jakość owłosienia na głowie.

Na szczególną uwagę zasługują preparaty takie jak Profolan czy Loxon – jeden uzupełnia braki witaminowe, drugi oddziałuje na mieszki włosowe. Ich połączenie bywa bardzo korzystne dla wyglądu włosów osób cierpiących na łysienie androgenowe.

Przeszczep włosów – na czym polega?

Pierwsze skojarzenie w przypadku nadmiernego łysienia, które ciężko zatrzymać to oczywiście przeszczep włosów. Co kryje się pod tym terminem?

Zabieg ten polega na pobraniu niewielkiego fragmentu skóry z okolic głowy. Następnie specjalista przeprowadzający zabieg tnie go na niewielkie fragmenty, które zawierają mieszki włosowe. Kolejnym krokiem jest umieszczenie ich w łysych placach na głowie pacjenta.

Przeszczep włosów to niezwykle skuteczna i bezpieczna metoda na poprawę owłosienia głowy. Jest coraz częściej wykorzystywana – niestety jako zabieg nierefundowany nie jest przeznaczony dla każdego. Aby wykonać ten zabieg w dobrej klinice musimy słono zapłacić. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka tańszych, często mniej skutecznych metod na łysienie.

Pierwszą deską ratunku są różnego rodzaju tabletki na wypadanie włosów, które mają przynieść szybką poprawę – nie zawsze jest to jednak możliwe. Wszystko bowiem zależy od przyczyny wypadania włosów – w przypadku niedoborów witamin takie tabletki faktycznie działają bardzo dobrze. Pierwsze efekty oglądamy stosunkowo szybko. Jeśli przyczyna jest inna efekty mogą okazać się słabsze niż byśmy tego chcieli.

Naturalna kontrola łysienia dzięki preparatowi Profolan?

Szukając naturalnych sposobów na walkę z łysieniem każdy z nas prędzej lub później natrafi na różnego rodzaju tabletki na łysienie. Produktów do wyboru jest sporo – na szczególną uwagę zasługuje jednak Profolan. Preparat o dobrze zbilansowanym, ziołowym składzie, który jest w stanie pomóc właściwie w każdej odmianie łysienia.

Produkt ten zapewnia:

  • dobre efekty,
  • naturalny skład,
  • przyzwoitą cenę,
  • brak skutków ubocznych.

Profolan to bez wątpienia znakomita alternatywa dla drogich zabiegów takich jak wspomniany wcześniej przeszczep włosów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tabletkach profolan zobacz recenzję na https://dopilar.pl/recenzje/profolan-dla-mezczyzn/. Bez wątpienia jest to środek, dzięki któremu możemy osiągnąć przyzwoite efekty w krótkim czasie.

Oczywiście rynek suplementów diety na problemy związane z łysieniem jest bardzo bogaty – do wyboru mamy przynajmniej kilkanaście propozycji wartych uwagi. Profolan wydaje się najlepszy ale warto przyglądnąć się również konkurencyjnym preparatom, które również mogą pomóc zahamować proces łysienia.

Czy stres może wpływać na wypadanie włosów?

Wiele osób szukając przyczyny nadmiernej utraty włosów nawet nie zdaje sobie sprawy, że tak błahe sprawy jak zła dieta czy nadmierny, długotrwały stres mogą nasilać problem. Nasz stan psychiczny ma niebagatelne znaczenie nie tylko w kontekście łysienia ale też prawidłowego działania procesów fizjologicznych, które zachodzą w organizmie człowieka.

Czy więc stres może powodować nadmierne łysienie – tak! Jest to jeden z czynników, który sprawia, że włosy zaczynają wypadać w coraz większej ilości. Dzieje się tak dlatego, że duży stres przyczynia się do produkcji różnych hormonów, którym nie po drodze z prawidłowym wzrostem włosów.

Jeśli więc jesteś człowiekiem nerwowym i zdarza ci się nie panować nad swoimi emocjami – warto zastanowić się nad wizytą u psychoterapeuty, który nauczy cię radzić sobie ze stresem. Pamiętaj, że jeśli nie wyeliminujesz przyczyny wypadania włosów to nawet specjalistyczne preparaty taki jak opisywany wcześniej Profolan mogą nie być wystarczająco skuteczne. Zadbaj o dietę, zadbaj o lepsze samopoczucie a być może uda się wyeliminować problem z łysieniem szybciej niż myślisz.

Dodaj komentarz