Jak wybrać fotele do salonu?

Jak wybrać fotele do salonu?

Wygodny fotel to podstawa komfortowego salonu. Natomiast źle dobrany może stać się prawdziwym narzędziem tortur dla kręgosłupa. Co ważniejsze jest to mebel obowiązkowy. W salonie przyjmujemy gości, odpoczywamy, czasem pracujemy. Dlatego musimy mieć chociaż jeden fotel – taki z prawdziwego zdarzenia. Jest to też bardzo ważny element wystroju. Jak wybrać fotele do salonu?  

Wygoda to podstawa 

Branża meblowa oferuje tysiące, a może nawet setki tysięcy różnych rodzajów foteli. Oryginalne wzory, kolory i obicia. Także kształt. To właśnie te elementy przyciągają naszą uwagę w pierwszej kolejności. I oczywiście są bardzo ważne, jednak nie najważniejsze. Na pierwszym miejscu zdecydowanie znajduje się wygoda i komfort. Fotel do salonu przede wszystkim powinien być wygodny. Niestety, ale nawet najpiękniejszy pod słońcem fotel, który będzie niewygodny nie spełni swojej podstawowej funkcji. Pamiętaj, fotel w salonie jest nie tylko elementem wystroju. To w pierwszej kolejności miejsce do siedzenia – czyli musi być funkcjonalny. 

Całe szczęście wygodnych foteli również znajdziesz na pęczki. Mogą być rozkładane, bujane, minimalistyczne, a w wersji luksusowej nawet masujące. Do fotela warto także dobrać podnóżek. Szczególnie jest spędzamy w nim dużo czasu. Dlaczego? Trzymanie nóg w dole przez dłuższy czas może spowodować problemy z krążeniem, a w efekcie przyczynić się do powstawania żylaków. Dlatego wygodny fotel skomponuj z podnóżkiem. Inną opcją jest zaopatrzenie się w fotel z rozkładanym podnóżkiem. Te modele najczęściej występują w skórzanych obiciach. Są miękkie i wygodne. Idealne miejsce do relaksu po ciężkim dniu. Niekoniecznie do pracy, bo można się naprawdę rozleniwić. 

Dopasuj do kanapy 

Mimo, że fotele w salonie są bardzo ważne, to pierwsze skrzypce i tak gra kanapa. Jedną z opcji jest kupienie zestawu, czyli kompletu kanapy i fotela (lub foteli). To praktyczne rozwiązanie, które będzie pasować do minimalistycznych wnętrz. Jednokolorowy komplet możesz urozmaicić barwnymi poduszkami lub narzutą. Jeśli jednak drzemie w Tobie artystyczna dusza, to drugą propozycją jest dokupienie foteli w kolorowych obiciach. Pamiętaj jednak, żeby ich wysokość dobrać do kanapy. Meble powinny być na tej samej wysokości, tak żeby wszyscy siedzieli na jednakowym poziomie. Postaraj się także dopasować kształt foteli. Jeśli do bufiastej kanapy dodasz minimalistyczne fotele, to nie będą one do siebie pasować. Natomiast wysokość zarówno foteli, jak i kanapy dostosuj do stolika kawowego.

Dodaj komentarz