Czego kobiety szukają w mężczyznach?

Czego kobiety szukają w mężczyznach?

Często zadajemy sobie czy innym pytanie, czy ideały istnieją. Czy istnieje idealna kobieta/idealny mężczyzna? Odpowiedź w większości wypadków brzmi: „ideałów nie ma”. Być może nie, ale każdy z nas posiada obraz idealnego partnera i cech, które powinien posiadać. I być może nasz przyszły partner nie będzie posiadał ich wszystkich, ale zawsze istnieją rzeczy, które są dla nas ważniejsze, które stawiamy wyżej od innych i dlatego na te inne możemy przymknąć oko.

Zadbany wygląd to podstawa!

Na pewno pierwszym i często decydującym czynnikiem, dzięki któremu zwracamy uwagę na mężczyznę, jest jego wygląd. Idealny partner powinien być przecież przystojny! I chociaż każda kobieta ma swoje wyobrażenie przystojnego faceta, niemniej jednak jest kilka, można by je nazwać, „utartych cech”, według których określamy czy mężczyzna jest przystojny czy nie. Często mówi się, że powinien być wysoki, od 180cm wzwyż; powinien być zadbany, tj. ułożona fryzura, krótko ścięta bądź trochę dłuższa, ale zadbana’ ogolony, bądź z lekkim zarostem, a także dobrze zbudowany i może lekko opalony. Są to te najbardziej pożądane i lubiane cechy idealnych facetów.

Romantyczny, a przy tym szalony!

Wraz z wyglądem powinna iść w parze inteligencja naszego przyszłego partnera. Powinien być błyskotliwy, mieć rozeznanie w różnych tematach i dziedzinach życia, a także powinien znać się chociaż trochę na samochodach i elektronice. Idealny partner to również, który potrafi obrócić w żart niezręczną sytuację. Gdyż poczucie humoru i to takie, które będzie obojgu odpowiadało również jest bardzo pożądane, niekiedy stawiane na wyższej pozycji niż wygląd fizyczny! Idealny partner, to partner szalony i romantyczny zarazem. Taki, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Który potrafi zabrać swoją kobietą na nieoczekiwany wypad za miasto; wyciągnąć z łóżka w środku nocy na spacer.

Jak widać, wystarczy po prostu być sobą, niczego nie ukrywać. Bo idealny partner to sprawa indywidualna i jednej kobiecie może podobać się brunet z trzydniowym zarostem, a innej blondyn z niebieskimi oczami. Jeśli większość cech i zachowań przyszłego partnera nam odpowiada, to resztę cech tego idealnego faceta można później sobie w związku razem wypracować, rozmawiając o tym, co jest nam potrzebne i co sprawia, że czujemy się ze sobą dobrze.

A kiedy już znajdziesz swój ideał – jak go w sobie rozkochać podpowie Ci dziennik wschodni.

Dodaj komentarz