Czosnek sprzymierzeńcem w walce z grypą

Czosnek sprzymierzeńcem w walce z grypą

Ciągle walczysz z przeziębieniem lub grypą? Nawracające infekcje nie dają Ci żyć? Najwyższa pora wnieść do swojej codziennej diety porcję czosnku, który uwolni Cię od nawracających infekcji. Boisz się raka szyjki macicy?

Czosnek w Polsce jest tak rozpowszechniony, że każdy z pewnością pamięta jak podawano go nam w dzieciństwie przez babcię czy mamę aby wzmocnić odporność. I chwała im za to! Zapewne nasze babcie i mamy mogły jeszcze nie wiedzieć że czosnek nie tylko zapobiega znanym infekcjom, ale również zapobiega powstawaniu niektórych nowotworów. Czosnek zawiera takie związki chemiczne, które usuwają z organizmu toksyny przyczyniające się do powstawania wielu śmiertelnych nowotworów, jak np.: rak jelita cienkiego i grubego, rak szyjki macicy, rak płuc. Czosnek ma właściwości nie tylko bakteriobójcze, zwalcza również drożdże i grzyby, które atakują nasz organizm. Jeśli masz biały lub żółtawy nalot na języku i trudno jest Ci się go pozbyć zalecam spożywanie surowego czosnku. Po jego spożyciu pozostaje specyficzny zapach, więc należy przeżuć parę listków natki pietruszki, aby pozbyć się tego zapachu. Mimo braku stuprocentowego potwierdzenia wyników badań naukowców nad wpływem czosnku na cholesterol, uważam że są na tyle zaawansowane, że można przyjąć iż czosnek obniża poziom złego cholesterolu.

Czosnek najlepiej spożywać na surowo. Ugotowany, upieczony czy też usmażony traci swoje lecznicze właściwości. Można go po prostu pogryźć, ale rozumiem że wiele z nas może tego nie ścierpieć.. Więc można czosnek posiekać i zjeść z kawałeczkiem chleba, albo rozgnieść i zjeść z łyżeczką miodu. Tylko teraz pojawia się pytanie ile czosnku dziennie powinno się spożywać? Jedni mówią że 1 lub 2 ząbki czosnku, inni że pół ząbka czosnku.. Można by polemizować. Mam dobre tego rozwiązanie J Jeśli Twoja dotychczasowa dieta jest uboga w owoce i warzywa to potrzebujesz natychmiastowej pomocy.

Dodaj komentarz