Fiat 500 – prawdziwa legenda motoryzacji

Fiat 500 – prawdziwa legenda motoryzacji

Zaprezentowany w latach 50. XX wieku Fiat 500 to prawdziwa legenda motoryzacji. Ten maluch zmotoryzował niemal całe Włochy. Pięćsetka jest tak samo ważna dla mieszkańców tego kraju z południa Europy, jak Fiat 126p dla Polaków.

Ożywienie legendy

W 2007 roku włoski producent zdecydował się na wskrzeszenie legendy. Ryzykowny krok opłacił się. Nowy Fiat 500 bez wątpienia może zostać nazwanym godnym następcą słynnego przodka. Następcą, który nie zamyka się wyłącznie na jeden segment i oferowany jest także w pojemnej wersji z dopiskiem L.

Fiat 500L to MPV dla tych, którzy cenią styl pięćsetki, ale nie chcą godzić się na kompromisy, które narzuca mały samochód. Przestronne wnętrze mieszczące całą rodzinę oraz pojemny bagażnik to cechy charakterystyczne powiększonego Fiata. Dla jeszcze bardziej wymagających, którzy chcieliby czasem wjechać na bezdroża lub po prostu przestać bać się dziurawych dróg, Fiat przygotował model 500L Trekking.

Idealne auto na wyprawy

Dopisek w nazwie tego ostatniego świetnie oddaje jego możliwości. Trekking to rodzaj turystyki plasowany pomiędzy wspinaczką a turystyką pieszą. Jak więc można wnioskować nie jest to auto terenowe, ale potrafi wyraźnie więcej niż niżej zawieszone konstrukcje. Większy prześwit do spółki z dłuższym nadwoziem oraz standardowo montowanym systemem Traction+ zapewnią komfortowe podróżowanie z kompletem pasażerów w każdych warunkach. Weekendowe wypady czy nawet dłuższe wakacje nie będą dla właściciela 500L Trekking problemem. Wręcz przeciwnie – czystą przyjemnością. To auto stworzone do wypadów z rodziną lub przyjaciółmi na działkę, Mazury, w góry, czy nad morze. Dodatkowo dzięki temu, że nie straszne mu nieutwardzone drogi i leśne dukty, bezpiecznie można dotrzeć nie tylko w cywilizowane miejsca, ale również podziwiać tereny ukryte przez Matkę Naturę. Warto zaznaczyć, że auto posiada spory i ustawny bagażnik z podwójną podłogą oraz składaną, asymetrycznie dzieloną tylną kanapę. W desce rozdzielczej z kolei znajdują się dwa pojemne schowki.

Sześć wersji silnikowych i coś dla melomana

Fiat 500L Trekking oferowany jest w sześciu wersjach silnikowych. W jednostkach benzynowych można wybierać pomiędzy silnikami 1,4 (95 KM, 127 Nm), 0,9 TwinAir (105 KM, 145 Nm) oraz 1,4 T-Jet (120 KM, 215 Nm). Oferta w zakresie motorów Diesla obejmuje z kolei jednostki 1,3 MultiJet (85 KM, 200 Nm, dostępny także z automatyczną skrzynią biegów) i 1,6 MultiJet (w wersji 105 KM, 320 Nm lub 120 KM, 320 Nm). Warto wspomnieć, że topowe wersje –

benzynowa i wysokoprężna są również dostępne w specjalnych edycjach przeznaczonych dla melomanów. Mowa o odmianie Beats Edition z nagłośnieniem sygnowanym logo modnej i produkującej świetny sprzęt audio firmy. Fiat 500L Trekking Beats Edition z rewelacyjnie brzmiącym systemem nagłośnienia uprzyjemni pasażerom podróż na miejsce upragnionego wypoczynku, a zaparkowany zapewni podkład muzyczny do każdej plenerowej uczty.

Dodaj komentarz