Jak przechowywać biżuterię ze stali chirurgicznej?

Jak przechowywać biżuterię ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej jest trwała, ale także ona wymaga zainteresowania z Twojej strony. Odpowiednie przechowywanie ulubionego naszyjnika czy kolczyków, daje pewność, że będą Ci służyć przez wiele lat, podkreślając urok Twoich stylizacji. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby zadbać o naszyjniki – stal chirurgiczna odwdzięczy się pięknym wyglądem. Podpowiadamy, jak przechowywać i czyścić biżuterię ze stali chirurgicznej, aby cieszyć się nią jak najdłużej.

Jak przechowywać biżuterię ze stali nierdzewnej?

Na szczęście nie musisz poświęcać swoim kolczykom czy bransoletkom ze stali nierdzewnej zbyt wiele uwagi. Jak przechowywać taką biżuterię? Podobnie jak inne akcesoria tego typu – znajdź w domu ładną szkatułkę lub woreczek z naturalnego materiału i tam schowaj biżuterię. Tak naprawdę może być to również ceramika, która Ci się podoba. Podstawą jest po prostu znalezienie jednego miejsca, w którym będziesz przechowywać biżuterię ze stali chirurgicznej – pozbawionego wilgoci i przedmiotów, które mogłyby w jakikolwiek sposób uszkodzić Twoje ulubione akcesoria. Dzięki temu trudniej będzie Ci też zgubić ukochany pierścionek czy kolczyki otrzymane w prezencie od bliskiej Ci osoby.

Czym czyścić biżuterię ze stali chirurgicznej?

Jak w każdym innym przypadku zasada jest prosta – lepiej zapobiegać niż leczyć. To właśnie dlatego dobrze unikać kontaktu biżuterii ze stali chirurgicznej ze słoną wodą, ale także z perfumami oraz innymi związkami chemicznymi, w tym chlorem. Niewskazane są również nagłe zmiany temperatury, choć nie musisz się spodziewać, że po jednym wyjściu na mróz, Twoja ulubiona bransoletka straci swój piękny wygląd.

Ale czym wyczyścić stal chirurgiczną, aby jak najdłużej cieszyć się biżuterią? W Papagayo mamy na to kilka sposobów, choć musisz wiedzieć, że biżuteria ze stali nierdzewnej doskonale radzi sobie z czynnikami zewnętrznymi – jedna wizyta na basenie jej nie zaszkodzi, ale bezpieczniej będzie ją zostawić w szafce w przebieralni. Poniżej prezentujemy nasze sprawdzone metody na czyszczenie stali chirurgicznej.

  • Woda z płynem do mycia naczyń – stal nierdzewna nie lubi silnych detergentów, ale płyn do mycia naczyń czy mydło należą do tych delikatniejszych. Wystarczy umieścić bransoletkę, kolczyki lub naszyjnik na ok. 10 minut w przygotowanym wcześniej roztworze.
  • Pasta z sody oczyszczonej – to kolejny, łatwo dostępny produkt, który przydaje się w domu dużo częściej niż myślisz. Gotową masę musisz nałożyć na zabrudzoną biżuterię i dokładnie wyczyścić za pomocą szczoteczki z miękkim włosiem. W tej roli najlepiej sprawdzi się nieużywana już szczoteczka do zębów.
  • Delikatna ściereczka nasączona wodą – wilgotna szmatka również jest odpowiedzią na pytanie, jak wyczyścić bransoletkę ze stali chirurgicznej. Pamiętaj, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Stal chirurgiczna jest materiałem, w przypadku którego rzadko konieczna jest naprawa. Warto jednak zadbać o swoją ulubioną biżuterię. przechowując ją w odpowiedni sposób i od czasu do czasu czyszcząc.

Dodaj komentarz