Fakty i mity o depilacji intymnej

Fakty i mity o depilacji intymnej

Depilacja intymna już dawno przestała być tematem tabu. O sposobach usuwania włosków z okolic bikini, najlepszych gabinetach, a nawet intymnych fryzurach kobiety chętnie dyskutują w swoim gronie. Jeśli także ciebie interesuje ten temat, dowiedz się czym jest depilacja brazylijska.

Na czym polega depilacja brazylijska?

Jest to całkowite usuwanie owłosienia z okolic intymnych. Kosmetyczka usuwa włosy ze wzgórka łonowego, pachwin, okolic warg sromowych i odbytu. Jeśli klientka ma takie życzenia, może pozostawić cieniutki paseczek – jest on jednak znacznie cieńszy niż w przypadku tak zwanej depilacji francuskiej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Wiele kobiet, szczególnie przed pierwszym zabiegiem odczuwa skrępowanie i niepokój. Niepotrzebnie – kosmetyczka traktuje to naturalnie, jak pracę. Powinnaś potraktować to tak jak wizytę u ginekologa. Pamiętaj też, że w profesjonalnym gabinecie uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości. Oczywiście, przed zabiegiem powinnaś zadbać o higienę – to zapewni ci komfort. Nie przejmuj się, jesli umówiłaś się na wizytę zaraz po pracy; w każdym gabinecie w łazience znajduje się bidet i żel do higieny intymnej – to pozwoli ci się odświeżyć. Zadbaj o to, by włoski były odpowiedniej długości – zbyt krótkie nie dadzą się wyrwać, zbyt długie oznaczają bardziej bolesny zabieg. Najlepsza długość to 3-4 milimetry. Warto też wybrać odpowiedni dzień. Ponieważ depilacja woskiem, szczególnie za pierwszym razem, jest bolesna najlepiej umówić się na wizytę tuż po miesiączce. Wówczas kobieta jest najbardziej odporna na ból. Możesz też godzinę przed przyjściem do gabinetu wziąć tabletkę przeciwbólową.

Przebieg zabiegu

Po wejściu do gabinetu, kosmetyczka da ci jednorazowe majtki i szlafrok – możesz też zostać w swojej koszulce. Następnie wyjdzie, żebyś mogła swobodnie się przebrać. To też czas, żebyś się odświeżyła – gabinet powinien być połączony z łazienką. Kiedy jesteś gotowa, możesz poprosić kosmetyczkę. Podczas zabiegu będziesz wygodnie leżeć na łóżku kosmetycznym. Żeby zapewnić ci maksymalny komfort, kosmetyczka odsłania tylko ten fragment, który właśnie depiluje – przez cały zabieg pozostajesz w majtkach. Depilacja polega na nakładaniu szpatułką rozgrzanego wosku. Następnie kosmetyczka przyciska do niego cienkie paski płótna i szybkim ruchem odrywa. W ten sposób depiluje całą okolicę bikini. Na zakończenie pojedyncze włoski wyskubuje pęsetą i aplikuje oliwkę łagodzącą podrażnienia. Na kolejny zabieg powinnaś się umówić w odstępie 4-6 tygodni. W niektórych gabinetach spotkasz się też z depilacją pastą cukrową. Ta orientalna metoda dopiero zdobywa popularność. Jest mniej bolesna (włoski są usuwane z kierunkiem wzrostu) i równie skuteczna jak woskowanie.

Dodaj komentarz