Jaki peeling do skóry głowy jest polecany przez trychologów

Jaki peeling do skóry głowy jest polecany przez trychologów

Coraz więcej ludzi wyszukuje produktu, który pomoże im w problemie ze skórą głowy. Niezależnie od tego czy to jest łupież czy łojotok konsumenci sprawdzają co potrafi peeling do skóry głowy. Peelingi bardzo często są również kupowane dla testów. Przy okazji można podzielić konsumentów, którzy wyszukują peelingi ponieważ trychologia jest coraz bardziej popularna i na tych, którzy byli u trychologa i wiedzą, że peeling jest podstawowym kosmetykiem oczyszczającym przy danym problemie. W tym krótkim wpisie dowiesz się jaki peeling do skóry głowy wybrać oraz czym różni się peeling od peelingu skóry głowy domowego.

Jak już wiecie, peelingi stosowane są w celu oczyszczenia skóry głowy w przypadku chorób ze skórą głowy takich jak łupież, łojotok, gdy przetłuszcza się nadmiernie skóra głowy oraz gdy wypadają włosy – tak, nawet gdy włosy wypadają, bo gdy skóra głowy choruje to razem z nią i włosy. Peelingi oczyszczają skórę głowy i pomagają pozbyć się martwego naskórka ale oprócz tego: pomagają wzmocnić włosy, zmniejszyć przetłuszczanie się skóry głowy, przyspieszyć wzrost włosów i zmniejszyć podrażnienia skóry głowy.

Skórę oczyszczać można również gdy stosujemy codziennie produkty do stylizacji tj. pianki, lakiery, żele, lotiony. Dlatego w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry głowy i wzmocnienia włosów warto wprowadzić oczyszczanie skóry głowy do swojej pielęgnacji.

Główne zadanie peelingu

Głównym zadaniem jest usunięcie z powierzchni skóry głowy zanieczyszczeń, które utrudniają przenikanie składników aktywnych w głębsze warstwy naskórka. Wspomnieliśmy pierwszy raz o składnikach aktywnych – to różnego rodzaju lotiony w postaci mleczka i płynu, które działają leczniczo i odbudowująco na skórę głowy i włosy. A więc głównym zadaniem peelingu jest oczyszczenie skóry głowy i przygotowanie jej do dalszych zabiegów jeśli są wymagane.

Składniki złuszczające zawarte w peelingach

Peelingi do skóry głowy mogą mieć postać płynną (przeważnie stosowane są w nich różnego rodzaju kwasy o działaniu złuszczającym ) i kremową. Peeling do skóry głowy domowy może mieć niewielkie drobinki, takie jak drobne pestki winogron, moreli, rozdrobnioną czarną porzeczkę, które ułatwiają usuwanie martwego naskórka. Wpływają one również na pobudzenie ukrwienia, co jest bardzo ważne..

W peelingach można spotkać kwas salicylowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz ściągające. Za sprawą swojej dobrej rozpuszczalności w tłuszczach bardzo szybko przenika przez warstwę sebum. Innym powszechnie stosowanym rozpuszczalnikiem naskórka jest jest kwas mlekowy, który zawarty jest w polecanych przez nas peelingach Complex A Eliokap oraz Energetica D Orising . Wymienione peelingi do skóry głowy dokładnie oczyszczają i złuszczają skórę oraz wykazują właściwości antybakteryjne. Peelingi te uważane są za najlepsze. Bardzo dużo gabinetów opiera o nie swoje procedury trychologiczne a więc zakup ich na pewno będzie udanym zakupem. Oba peelingi posiadają również właściwości nawilżające i korzystnie wpływają na mikroflorę skóry i działa przeciwzapalnie.

Pielęgnacja skóry głowy z peelingiem skóry głowy

Peeling powinno stosować jednocześnie masując skórę głowy. Niezależnie od konsystencji peelingu czy będzi ona płynna, kremowa czy zawierająca drobinki w przypadku domowego peelingu do skóry głowy. Zachęcamy jednak do kupowania sprawdzonych peelingów trychologicznych jak Complex A Eliokap , Cutaneo Traybell Alcantara , Energetica D Orising czy peelingu TheraRX Mediceuticals Ta metoda pozwala na dokładne rozprowadzenie produktu na skórze głowy i tym samym lepsze jej doczyszczenie.

Popularne rodzaje peelingów

Complex A Eliokap

Complex A Eliokap oczyszczacz / peeling przeznaczony jest do kompleksowej higieny skóry głowy stosowany przed myciem szamponem Eliokap. Ma za zadanie usuwać nagromadzenia rogowe i lipoperoksydazowane kwasy tłuszczowe obecne na skórze głowy. Peeling skóry głowy Complex A może być stosowany jako domowy środek złuszczający i pobudzający

Energetica D Orising

Znajdująca się w preparacie mięta pieprzowa pobudza krążenie i ma właściwości przeciwgrzybicze, przeciwświądowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne. Z kolei kwas mlekowy i mocznik odpowiadają za złuszczanie zrogowaciałego naskórka, a ekstrakty z szałwii i jałowca mają właściwości antyseptyczne, przeciwłojotokowe oraz odkażające. Ekstrakt z łopianu pozwala wzmocnić włosy ze skłonnościami do wypadania.

Cutaneo Alcantara

Peeling trychologiczny do skóry głowy z linii dermokosmetyków Traybell Alcantara to produkt trychologiczny hiszpańskiej marki Alcantara Cosmetica polecany do oczyszczania każdego rodzaju skóry głowy. Preparat zawiera drobinki, które usuwają martwy naskórek i zanieczyszczenia środowiskowe. Ponadto produkt jest wzbogacony w kwasy owocowe AHA, złuszczające uszkodzone komórki. W ten sposób umożliwiamy dotlenianie nowych, zdrowych komórek oraz udrożnienie porów skórnych i eliminację grudek łojowych. Peeling Traybell CUTANEO Alcantara przygotowuje skórę do przyjęcia substancji aktywnych i umożliwia głęboką penetrację składników.

TheraRx Mediceuticals

Oczyszczający preparat do skóry głowy Mediceuticals TheraRx można znaleźć w trzech zestawach: Mediceuticals For Scalp Dandruff , Mediceuticals For Oily Scalp , Mediceuticals For Dry Scalp . Powinien być stosowany razem w zestawie z innymi kosmetykami MEdiceuticals.

Dodaj komentarz