Jak przygotować łóżeczko dla niemowlaka?

Jak przygotować łóżeczko dla niemowlaka?

Przygotowanie pokoju oraz akcesoriów dla niemowlęcia budzi wiele emocji. Wraz z radością i podekscytowaniem pojawia się również powątpiewanie, czy wszystko jest tak, jak należy i czy niczego nie brakuje. Dla najmłodszego członka rodziny nie tylko ramiona mamy i taty będą stanowić najbezpieczniejsze miejsce. Wiele czasu spędzi również w łóżeczku i dlatego o ten element dziecięcego pokoju warto szczególnie zadbać.

Rodzaje i wybór łóżeczka dla niemowlaka

Wybór łóżeczka sprowadza się głównie do wzięcia pod uwagę komfortu rodziców, chociaż pewne rozwiązania sprzyjają również maluchowi. Ważne jest, aby miało możliwość opuszczania podstawy wraz z rozwojem i wzrostem dziecka. W pierwszych miesiącach podstawa i materacyk są na samej górze, tak aby wyjmowanie niemowlęcia było wygodne. Wraz z wiekiem materacyk schodzi coraz niżej, dzięki czemu rozwijająca się pociecha może stawać przy szczebelkach bez ryzyka wypadnięcia. Inną opcją jest łóżeczko z opuszczanym bokiem, co również ułatwia opiekunowi wyjmowanie niemowlaka i zapewnia jego bezpieczeństwo. Dziecku największą radość sprawi łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami. Dzięki temu, mobilny już maluch może swobodnie wychodzić lub wchodzić do środka – o ile, oczywiście, pozwolą mu na to rodzice.

Materac i prześcieradła dla niemowlaków

Materacyk dla niemowlęcia powinien być nowy oraz wygodny – dostosowany do delikatnego kręgosłupa małego człowieka. Równie ważne jest to, co znajdzie się w środku łóżeczka oraz na materacu. Do łóżeczka dziecięcego przeznaczone są specjalne prześcieradła dla niemowląt. Pozwalają na komfortowe i proste ubranie materacyka. Dzięki gumce, nie przesuwają się, ani nie zsuwają z materaca. Prześcieradło dziecięce z gumką jest bezpieczne, ponieważ daje gwarancję tego, że maluszek nie owinie się materiałem. Przyjemne w dotyku, bawełniane prześcieradła zapewniają dziecku wygodę. Oprócz prześcieradełka w łóżeczku noworodka powinny także znaleźć się ochraniacze na szczebelki oraz milutki kocyk do okrycia. Nieco starszego niemowlaka trzeba wyposażyć w płaską poduszkę i kołderkę. Piękne wzory pościeli dziecięcej pozwalają na stworzenie przytulności w dziecięcym łóżeczku.

Prześcieradła do łóżeczka wraz z kompletem poszewek na kołderkę i poduszkę oraz ochraniaczami mogą idealnie ze sobą współgrać, tworząc zgraną i sympatyczną całość. Do tego można dodać karuzelę z pozytywką. To zabawka, która dzięki miłym i spokojnym dźwiękom oraz delikatnym światełkom uspokaja maluszka. Dla większego dziecka stanowi ciekawą i zajmująca formę zabawy. Tak przygotowane łóżeczko będzie bezpieczne oraz bardzo wygodne.

Dodaj komentarz