Jak stostuje się botoks?

Jak stostuje się botoks?

Botox to jeden z bardzo wielu zabiegów, które przywracają twarzy młodzieńczy wygląd. Na zabieg ten decydują się osoby, które chcą ująć sobie lat. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę twarzy odpowiednich substancji. Substancje te blokują tak zwane przekaźnictwo nerwowo mięśniowe, powodując przy okazji rozluźnienie różnych partii mięśni. Do ostrzykiwania twarzy stosowana jest toksyna botulinowa typu A.

Preparat ów wstrzyknięty pod skórę sprawia, że istniejące już zmarszczki ulegają likwidacji, a kolejne nie pojawiają się. Botox zapobiega zmarszczkom, które powstają poprzez marszczenie twarzy, są to tak zwane zmarszczki mimiczne. Zabiegi tego typu mogą być wykonywane tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy. Wstrzyknięta toksyna neutralizuje działanie komórek, które odpowiadają za skurcze mięśniowe. Mięśnie przestają się kurczyć przez jakiś czas, co daje efekt wygładzonej i odmłodzonej twarzy. Efekt botoxsu utrzymuje się około ośmiu miesięcy.

Pierwszy botox najlepiej wykonywać w momencie, gdy zmarszczki mimiczne staną się dobrze widoczne. Im głębsze są zmarszczki tym więcej preparatu trzeba zaaplikować skórze. Przy pomocy botoksu najłatwiej zlikwidować zmarszczki wokół oczu, pionową i poziome zmarszczki na czole i bruzdy wokół ust. Botox stosowany jest także w celu wygładzenia skóry szyi i dekoltu, wymodelowania kształtu twarzy, likwidacji opadających powiek i workowatych policzków. Mało kto wie, że zabiegi te działają także przeciw poceniu się.

Aby tak się działo, odpowiedni preparat wstrzykuje się w miejsca nadmiernej aktywności gruczołów łojowych, na przykład pod pachami. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i jest w zasadzie bezbolesny. Nie czuje się wstrzykiwania preparatu, a jedynie lekkie ukłucia. Efekt wygładzenia skóry zależy od wieku i zaawansowania procesów starzenia się skóry. Na ogół jest on zauważalny w kilka dni po zabiegu. Po kolejnych zabiegach, osiągnięte rezultaty utrzymują się coraz dłużej. Jeśli zrezygnujemy z dalszej kuracji, skóra stopniowo dojdzie do stanu naturalnego dla danego wieku.

Dodaj komentarz