Lustrzanka czy kamera – wady i zalety obu sprzętów

Lustrzanka czy kamera – wady i zalety obu sprzętów

W momencie, gdy i my będziemy planowali zastąpienie kamery lustrzanką na pewno bardzo ważne jest to by poznać dokładnie wady jak i zalety tych dwóch sprzętów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza decyzja jest słuszna. Na pewno ważne jest by dowiedzieć się czy zawsze taka zamiana jest korzystna. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach coraz więcej osób zawodowo zajmujących się kręceniem filmów decyduje się na taką zmianę. Jest to głównie spowodowane tym, że lustrzanką można uzyskać bardzo dobre efekty. Również wielu amatorów decyduje się na taką zmianę w sprzętach.

Jak wiadomo bardzo często lustrzanka jest wykorzystywana u osób, które dopiero co rozpoczynają swą przygodę z filmowaniem. Wówczas oni nie zawsze decydują się na kupno profesjonalnej kamery a pracują właśnie z lustrzanką. Jak się okazuje dziś także i zawodowcy znacznie częściej sięgają po taki sprzęt. Dla nich przekonywujące jest na pewno to, że lustrzanką można uzyskać obraz na bardzo wysokim poziomie. A jak wiadomo jest to istotne w pracy każdego kamerzysty. Jeszcze kilka lat temu lustrzanki nie były aż tak popularne wśród filmowców. Jednakże producenci tych sprzętów chcieli dostosować lustrzanki do wymagań zawodowców i dlatego też dziś sprzęty te są na wysokim poziomie. Dzięki czemu można na nich pracować będą zawodowcem. Na pewno jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto dopiero zaczyna swą przygodę z kaperowaniem. Wówczas, bowiem taka osoba nie od razu musi decydować się na kupno nowego sprzętu.

Może swe umiejętności wypróbować właśnie z użyciem lustrzanki. Jednakże mimo tych wszystkich zalet lustrzanki posiadają również i wady. Na pewno do nich należy to, że poprzez ten sprzęt nie będzie można uzyskać idealnego dźwięku jak ma to miejsce podczas pracy z kamerą. A jak wiadomo każdy film oprócz idealnego obrazu musi posiadać krystaliczny dźwięk. Oczywiście wielu producentów stara się rozwiązać ten problem. I dziś można zakupić lustrzankę, która będzie dawała nam i taką możliwość. Jednakże wówczas należy liczyć się z wysokimi kosztami. Dlatego też zawsze przed kupnem takiego sprzętu należy bardzo dokładnie zapoznać się z tym, co będzie on nam dawał. Dopiero wówczas będziemy mogli podejmować decyzję. A co ważne kupiony przez nas sprzęt będzie nam pomocny podczas naszej pracy. Jest to na pewno ważne zarówno dla amatora jak i dla zawodowca. A dziś wybór nowego sprzętu wcale nie jest taki łatwy.

Dodaj komentarz