Obozy sportowe – czy dla każdego dziecka to dobra opcja?

Obozy sportowe – czy dla każdego dziecka to dobra opcja?

Obozy sportowe to ciekawa alternatywa dla kolonii – dzieci podczas takiego wyjazdu spędzają czas nie tylko na zabawie, ale również rozwijają się pod kątem wybranej dyscypliny. Możliwości jest mnóstwo, wiele klubów sportowych organizuje wyjazdy wakacyjne dla swoich najmłodszych podopiecznych, obozy sportowe mają w swojej ofercie również biura turystyczne. Rodzice często zastanawiają się, czy ten rodzaj spędzenia wakacji będzie dla ich pociechy odpowiedni. Obawiają się, że zamiast wypoczywać, dziecko będzie zmuszone do intensywego wysiłku.

Dla kogo obóz sportowy będzie odpowiedni?

Wyjazd połączony z intensywnymi treningami danej dyscypliny sportowej (nawet do 3-4 treningów dziennie) z pewnością sprawdzi się w przypadku dzieci które:

– ćwiczą od dłuższego czasu
– pasjonują się sportem
-chcą rozwijać się w tym kierunku
– są gotowe na intensywny wysiłek fizyczny

Najważniejsze, by dziecko wiedziało, jak będą wyglądać jego wakacje i podjęło samodzielną decyzję, czy chce wziąć udział w wyjeździe. Młody sportowiec pragnący poświęcić swój wolny czas na rozwijanie umiejętności, dla którego sport jest największą pasją, z pewnością doceni ten czas i potraktuje go jako udany sposób na wakacje. Obozy sportowe orgaznizowane są także przez organizacje turytyczne – są to wyjazdy, w których większy nacisk kładzie się na zajęcia sportowe, jednak nie dominują one całego wyjzadu. Tego typu wakacje przeznaczone są dla dzieci uwielbiających rywalizację sportową, nie pragnących jednak spędzać większości czasu na intensywnych treningach.

Czy obóz sportowy jest dla każdego?

Dzieci na obozach sportowych są uczone zdrowej rywalizacji, samodysypliny i systematyczności. Mają szansę polubić aktywność fizyczną, zainteresować się sportem i poprawić kondycję. Odnaleźć się na takim wyjeździe mają szansę również dzieci mało aktywne na codzień – organizatorzy z pewnością dostosują poziom zajęć do indywidualnych możliwości każdego podopiecznego. Można więc uznać, że obóz sportowy to świetny sposób na spędzenie wakacji dla każdego dziecka.

Dodaj komentarz