Magazyn do wynajęcia – na co zwrócić uwagę wybierając powierzchnię magazynową dla swojej firmy?

Magazyn do wynajęcia – na co zwrócić uwagę wybierając powierzchnię magazynową dla swojej firmy?

Wybór odpowiedniej hali magazynowej do prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo ważną kwestią dla każdego przedsiębiorcy. Wiedzą o tym przede wszystkim osoby, które prowadzą prężnie rozwijającą się działalność e-commerce i potrzebują sporo miejsca do przechowywania swoich towarów.

Jeśli właśnie stoisz przed wyborem odpowiedniego magazynu dla swojej działalności, to przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik, na temat tego, na co należy zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy wynajmu.

Lokalizacja przestrzeni magazynowej

Aby działanie firmy było jak najbardziej wydajne i efektywne niezbędna jest odpowiednia infrastruktura hali magazynowej. Powinna ona zapewniać dobry dojazd, aby transport towarów oraz ich dystrybucja była szybka i niezbyt droga. Odpowiednia lokalizacja magazynu sprawia, że dojazd do niego jest łatwy, co niewątpliwie jest jedną z najważniejszych kwestii podczas wyboru.

Hala magazynowa w miejscu, do którego nie ma dobrej drogi dojazdowej lub znajduje się w bardzo odległym miejscu, może generować dodatkowe koszty. Bardzo łatwo można je zminimalizować, decydując się na magazyn usytuowany w lepszej lokalizacji. W tym wypadku cena wynajmu nie powinna być ważniejsza niż to, w jak odległym miejscu będzie znajdować się obiekt. Podejmując rozsądny wybór, możesz zmniejszyć, chociażby koszt dojazdu oraz transportów.

Właściwości magazynu

Magazyny do wynajęcia są przystosowane do różnego rodzaju działalności. Mogą mieć one specjalne rampy, które są przeznaczone do rozładunku i załadunku towarów. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy Ci na sprawnym przeładunku. Wybierając powierzchnię magazynową, powinieneś ją maksymalnie dopasować do rodzaju produktów, jakie będą w nim składowane. Inaczej należy przechowywać produkty chemiczne, a inaczej chociażby spożywcze.

Odpowiednia hala magazynowa industrial powinna mieć wystarczającą ilość miejsca dla wózków widłowych, oświetlenie oraz regały, na których można składować towar. Obecnie bez większego problemu można wynająć powierzchnię magazynową, która odpowiada potrzebom przedsiębiorców z różnych branż. Tereny, na których znajdują się hale magazynowe, są stale monitorowane i chronione, co zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Nowoczesne hale posiadają również wszystkie niezbędne instalacje, czyli instalację alarmową, wodno-kanalizacyjną, elektryczną i wentylacyjną. Co więcej, mają specjalne oddzielone pomieszczenia biurowe, w których można m.in. stworzyć telefoniczny dział obsługi klienta.

Dodaj komentarz