Mistrzowie horroru- Clive Barker

Mistrzowie horroru- Clive Barker

Clive Barker mistrzem horroru jest i basta. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Co jednak sprawia, że jego powieści oraz scenariusze filmowe, a nawet komiksowe są tak dobre? Być może krwawe podejście do nich. Clive Barker nie bawi się w swoich powieściach w przesadne podejście psychologiczne. Oto przedstawiam wam moje ulubione dzieła tego mistrza horroru

.

Hellraiser

Seria Hellraiser skupia się na cenobitach- demonach zamieszkujących świat labiryntu, którego Panem i władcą jest Lewiatan. Sami cenobici przez jednych nazywani są demonami, przez innych aniołami. Siebie nazywaja poszukiwaczami wyższych przyjemności. A ich ulubioną jest zadawanie bólu, prawdziwego, fizycznego bólu, aby wejść do ich świata, ofiara sama musi ich przyzwać za pomocą diabelskiej układanki przypominającej kostkę rubika. Dla zabawy potrafią hakami wbitymi w ciało rozerwać swą ofiarę. Przewodzi im Pinhead, przywódca ich zakonu, oraz ulubieniec Lewiatana, pana Labiryntu. Sam Pinhead przez swój wygląd oraz styl przeszedł do kanonu horroru jako postać kultowa. Jego śnieżnobiała skóra, skurzany płaszcz, zerwana z klatki piersiowej skóra, a przede wszystkim powbijane w głowę gwoździe stały się nieodzownym atrybutem tej postaci. Jeżeli do tego dodamy świetne scenariusze oraz rozbudowany w książkach, oraz komiksach z serii świat, to mamy godne polecenia dzieło z bogatym światem, które może się spodobać nie jednemu fanowi horroru, szczególnie jeżeli lubi on połączenie dobrej fabuły, z krwią płynącą już nie strumieniami, a wręcz rzekami.

Nocne plemię.

Nocne plemię to historia o potworach, które aby się ukryć przed ścigającymi ich ludźmi, chowają się w mitycznym mieście potworów zwanym Midian. Midian jest też celem podróży wybrańca, który poprowadzi nocne plemię, bo tak zwą się potwory zamieszkujące Midian, ku nowemu przeznaczeniu. Jednak jaka będzie cena za nową przyszłość. Z nocnego plemienia możemy się dowiedzieć jednej ważnej rzeczy, a mianowicie tego, że to człowiek jest najgorszym potworem, znacznie gorszym od tych mieszkających w Midian. To oni polują na mieszkańców Midian, nie dlatego że stanowią dla nich zagrożenie, lecz z rządzy chorej krucjaty przeciwko temu, co inne, niezrozumiałe dla nich. Czy mieszkańcom Midian oraz ich mesjaszowi uda się obronić przed żądnymi krwi ludzkimi fanatykami ? Czy wszyscy mieszkańcy Midian będą wstanie powstrzymać się przed dokonaniem rzezi na ludziach ? Tego wszystkiego się dowiecie z Nocnego plemienia, którego scenariuszem i reżyserią zajmował się Clive Barker.

Dodaj komentarz