Najlepsze Giełdy Kryptowalut – którą wybrać?

Najlepsze Giełdy Kryptowalut – którą wybrać?

Najlepsze Giełdy Kryptowalut – którą wybrać?

Parę słów wstępu

Giełdy kryptowalutowe są specjalnym rynkiem stworzonym z myślą o walutach elektronicznych takich jak BTC. Giełdy te dają możliwość swoim użytkownikom na kupowanie, sprzedawanie i wymianę po najlepszym kursie kryptowalut. Obecnie dzięki rozwojowi branży walut elektronicznych można wymienić kilka dobrych propozycji na start, gdzie można zacząć swoje inwestycję w kryptowaluty w bezpieczny sposób. Należy jednak pamiętać, że różne giełdy krypto mają swoje polityki dotyczące prowizji, czy opłat za zasilanie konta. Należy zatem wybrać najbardziej korzystną opcje, szczególnie jeśli to są nasze początki z tym rynkiem.

Binance

Binance to jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalutowych na świecie. Została założona w roku 2017 i swoją siedzibę ma na Kajmanach. Firma może się poszczyć osiągnięciem z czerwca 2021 roku, kiedy to dostała miano największej kryptogiełdy na świecie pod względem obrotu walutą elektroniczną. Binance na obecną chwilę pozwala zainwestować w 408 kryptowalut na świecie oraz oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa użytkownika. Największą zaletą tej giełdy jest to, że Binance nie pobiera opłat za zasilanie konta, a prowizja za transakcje wynosi jedynie 0.1%, a więc naprawdę imponująco. Firma też oferuje swoim użytkownikom możliwość zamówienia specjalnej karty płatniczej, która pozwala płacić na przykład BTC w sklepach stacjonarnych, a to za sprawą technologii, która w trakcie transakcji kartą przelicza BTC na walutę tradycyjną. Założenia konta na Binance jest darmowe, warto też wspomnieć, że giełda wspiera język polski. A więc tak, zaletami giełdy Binance są:

– Darmowa rejestracja.
– Wybór 408 walut elektronicznych.
– Brak opłat za zasilanie konta.
– Prowizje za transakcje wynoszą 0.1%.
– Specjalne karty płatnicze.
– Wysoki poziom bezpieczeństwa.
– Transakcje po najlepszych kursach.
– Możliwość transakcji i rozliczeń w PLN, jak i wsparcie dla języka polskiego.

Warto też wspomnieć, że giełda posiada też własną walutę elektroniczną Binance Coin, której wartość za jeden token wynosi 1 755,33 zł (na dzień 26.03.2022). Binance jest młodą jeszcze giełdą na rynku, ale oferuje swoim użytkownikom niskie prowizje, szeroki dostęp do walut elektronicznych, wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji jak i konta użytkownika, bardzo korzystne kursy, wymiany na wiele walut tradycyjnych takich jak PLN to wszystko daje wysoką pozycje Binance na rynku i stawia wysoko poprzeczkę konkurencji. Na pewno można powiedzieć, że inwestycja czasu w Binance jest dobrym, bezpiecznym wyborem dla osób, które chcą zacząć z światem walut elektronicznych.

Zonda (Bitbay)

Nasza polska Zonda, a niegdyś znana pod nazwą Bitbay to jedna z czołówki światowych giełd walut elektronicznych. Zaletą tej giełdy jest również kupowanie i wymiana walut elektronicznych za złotówki, jak i pełną obsługę języka polskiego. Zonda oferuje swoim użytkownikom dostęp do 55 kryptowalut, a w tym między innymi BTC i ETH. Założenie konta na giełdzie jest w pełni darmowe. Jeśli chodzi o prowizje to wymienimy kolejno:

– W przypadku transakcji krypto-krypto, prowizja wynosi 0.1%.
– Prowizje przy wpłacie i wypłacie na przykład w PLN, prowizja wynosi 2% wartości przelewu.
– Przy wpłacie i wypłacie w Euro lub Dolarach, prowizja ta sięga już 5% wartości przelewu.
– Bez prowizji są wypłaty w kryptowalutach.

Zatem można przejść do zalet i wad samej giełdy. Zaletami niewątpliwie są:

– Obsługa języka polskiego.
– Dobrze zaprojektowana giełda dla początkujących (przyjazny interfejs).
– Opcja kupna walut elektronicznych za PLN, USD, EUR, GBP.
– Podgląd obecnych kursów.
– Darmowe konto oraz wypłaty kryptowalut.

Wadami natomiast są:

– Wysokie kursy wymiany
– Duże prowizje za wypłaty
– Dość długa weryfikacja konta

Jak widać Zonda w porównaniu do Binance prezentuje się jednak nieco gorzej. Zatem dla kogo to dobra opcja? Dla polskich początkujących inwestorów będzie to dobra opcja, albowiem Zonda pozwala zacząć przygodę z kryptowalutami za pomocą zgromadzonych oszczędności w PLN. Firma może też się pochwalić kilku letnim doświadczeniem na rynku, jak i inwestycją w ETH. Lecz więksi inwestorzy raczej ominą tą giełdę z powodu dość wysokiej prowizji i lepszej oferty Binance.

Kraken

Kraken to giełda, która posiada około już 4 milinów użytkowników z całego świata, a sama giełda należy do czołówki giełd kryptowalutowych. Giełda jest zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych i istnieje już od 2011 roku, a więc może się poszczycić sporym zapasem doświadczenia na rynku. Giełda umożliwia handel kryptowalutami w zestawieniu kilkuset par. Obsługiwane są również waluty tradycyjne, co sprawia, że nowi klienci nie muszą przychodzić z gotowym kapitałem w walutach elektronicznych. Kraken może się pochwalić szeroką dostępnością ofert i liczby dostępnych par kryptowalutowych. Amerykański przedsiębiorca nieustanie aktualizuje bazę nowymi tokenami, co zwiększa zainteresowanie inwestorów. Niestety giełda nie wspiera języka polskiego, ale na plus jest to, że Kraken stawia na bezpieczeństwo i jako pierwszy wprowadził weryfikacje dwuetapową. Dzięki temu, jak ktoś ukradnie nasze dane nie zaloguje się na konto, gdyż potrzebował by na przykład naszego telefonu. Jeśli chodzi o koszt prowizji to prezentuje on się tak:

– maker 0.20% and taker 0.20%. Prowizja typu taker, (czyli sytuacja w której to klient realizuje ofertę innego użytkownika) różnią się zależnie od handlu elektroniczną walutą i samą wielkością obrotu. Natomiast prowizja typu maker (które pojawia się w momencie kiedy to użytkownik wystawia nową ofertę kupna lub sprzedaży) jest zazwyczaj niższa od prowizji takera , ponieważ ma to na celu zwiększenia płynności giełdy.
Zatem zaletami giełdy kraken są:

– Całkiem duży wybór par krypto.
– Bardzo wysokim poziom bezpieczeństwa.
– Rozsądne stawki prowizji.
– Przejrzysty interfejs.

Natomiast wadami giełdy są:

– Długi czas oczekiwania na weryfikacje konta.
– Ciężko dostępny kontakt z działem technicznym.

Giełda Kraken jest dobrą i wiarygodną platformą zapewniająca nam gwarancje bezpieczeństwa oraz jakości. Kraken ciszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Giełda obsługuje takie waluty jak USD, EUR, GBP, CAD. Czy jest to zatem dobry wybór. Mimo braku obsługi złotówek dalej mamy euro, sam interfejs jest przyjemny, a prowizje rozsądne. Dostajemy gwarancje bezpieczeństwa konta, wiec tak kraken może okazać się dobrym wyborem dla osób zaznajomionych z językiem angielskim, ale dla osób początkujących oferta Binance może okazać się dużo lepsza, choćby z uwagi wsparcia naszego języka i obsługi PLN.

Podsumowanie

Rynek walut elektronicznych bardzo szybko się rozwija z roku na rok, a wraz z nim giełdy i oferty. Wartości i obecne kursy walut elektronicznych jak i walut tradycyjnych mocną wpływają na ten rynek. Trzeba pamiętać, że waluty elektroniczne nie są stabilne i są podatne na zmiany ekonomiczne i polityczne na świecie. Biorąc to wszystko pod uwagę, jeśli chcemy zainwestować w ten rynek to dobrze będzie wybrać bezpieczną, pewną giełdę. A najlepszym obecnie wyborem z względu wsparcia wielu języków, niskich prowizji i obsługi wielu walut tradycyjnych jest Binance. Giełda ta zapewnia nam najlepsze możliwe kursy w danej chwili, szybką i bezpieczną wymianę między kryptowalutami jak i możliwość przeliczania kryptowaluty na pieniądze tradycyjne. Binance oferuje też specjalne karty jak i nawet bonusy za korzystanie z ich usług. Obecnie nic nie zapowiada upadku tej globalnej giełdy, a Binance rozszerza się o swoją nową kryptowalutę Binance Coin. Jest to zdecydowanie najlepsza możliwa opcja.

Dodaj komentarz