Naprawa okien – kiedy warto wezwać fachowców? 

Naprawa okien – kiedy warto wezwać fachowców? 

Regulacja, wymiana uszczelek, lub naprawa poszczególnych elementów – jeśli chcemy, aby okna posłużyły nam jak najdłużej, to trzeba o nie dbać. Jak często myjesz okna? Pewnie większość z nas odpowie, że kilka razy do roku. A jak często robisz przegląd i dbasz o regulację okien? O tym niestety większość już zapomina. Dzięki regularnym przeglądom możesz wydłużyć żywotność okien. Kiedy wezwać fachowców www.naprawa-okien-warszawa.pl ? Zobacz, dlaczego warto skontaktować się z serwisem. 

Jakie są najczęstsze usterki? 

Jeśli prawidłowo użytkujemy okna oraz zadbaliśmy o prawidłowy montaż, to ryzyko wystąpienia usterki jest niskie, ale nigdy zerowe. Czasem zdarza się, że w przypadku nowych okien, czyli jeszcze objętych gwarancją, okno ma wadę produkcyjną. Są to jednak sytuacje losowe. Większość usterek wynika natomiast z błędów montażowych lub też uszkodzeń spowodowanych pracami remontowymi. Jeśli jednak nasze okna mają już swoje lata, to do usterek dochodzi częściej. Zazwyczaj jest to związane z intensywnością ich użytkowania. Co więcej, jeśli nie prowadzimy na bieżąco konserwacji oraz napraw, takich jak smarowanie i regulacja okuć, to okna mogą ulec różnym usterkom. 

Kiedy warto wezwać fachowców? 

Fachowców od okien najczęściej wzywamy, kiedy chcemy wymienić okna. Specjaliści mogą jednak pomóc nam naprawić usterki i wymienić uszkodzone elementy, dzięki czemu może okazać się, że nowe okna nie są nam potrzebne. Serwisantów powinno się wzywać raz do roku w celu wyczyszczenia i regulacji okna. Dzięki temu możesz przedłużyć żywotność okien. 

Co więcej, pomoc fachowców może okazać się niezbędna, gdy pojawią się problemy z pracą klamki, lub też gdy dostrzeżemy nieszczelności. Ogólnie jeśli widzimy, że okno nie funkcjonuje prawidłowo – na przykład zacina się, lub jest problem z domykaniem – to warto skontaktować się z profesjonalnym serwisem naprawczym, takim jak naprawa okien Ursynów

Naprawa okien PCV najczęściej polega na wymianie uszkodzonych elementów okucia. Warto przy tym wiedzieć, że okucie, które zostało już zniszczone, nie nadaje się do regeneracji. Z kolei w przypadku pęknięcia szyby lub wystąpienia odkształcenia profilu konieczne jest wezwanie serwisu, który dokona niezbędnych napraw. Takie usterki są trudne do naprawy i wymagają specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi. Celem nadrzędnym regularnych przeglądów i systematycznych napraw jest zachowanie szczelności i funkcjonalności okna. Jeśli więc chcesz przedłużyć ich żywotność, to warto odpowiednio zadbać o konserwację okien.