Rolety zewnętrzne – jakie mają zalety? 

Rolety zewnętrzne – jakie mają zalety? 

Zastanawiasz się, jak dodatkowo ochronić dom od zewnątrz? Coraz popularniejszym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne. Możemy zauważyć je w oknach domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Takie rolety możesz zamontować także w bloku. To dobra propozycja jeśli Twoje mieszkanie znajduje się na parterze. Jakie zalety mają rolety zewnętrzne? 

Postaw na bezpieczeństwo 

Duże okna mają wiele zalet – dzięki nim pomieszczenie staje się optycznie większe, jaśniejsze i przyjemniejsze. Jednak nikt nie lubi być podglądany, a przeszklone ściany wystawiają nas na czujne oko sąsiadów i przechodniów. Szczególnie wieczorem, kiedy zapalamy światła. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne domarchitekta.pl/produkty/rolety-i-zaluzje-fasadowe/rolety-zewnetrzne/. Rolety zamontowane po zewnętrznej stronie okna dają poczucie swobody i intymności we własnym domu. Co więcej, zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Są wytrzymałe i trudno je sforsować. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie zarówno do domów jednorodzinnych, jak i mieszkań w bloku. 

Rolety zewnętrzne – ochrona przed czynnikami zewnętrznymi 

Rolety zewnętrzne to skuteczna ochrona przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego. To główna zaleta tego rozwiązania. Dzięki temu możesz uchronić się przed upałami w lecie. Ponadto rolety zewnętrzne izolują także przed zimnem. Tym sposobem możesz ocieplić mieszkanie i zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem. Utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach staje się znacznie łatwiejsze przy zainstalowaniu rolet zewnętrznych. Latem nasz dom jest chroniony przed promieniami słonecznymi, a zimą przed mrozami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz komfortowo korzystać z każdego pomieszczenia. Odpowiednia izolacja przekłada się także na oszczędność.

Rolety zamontowane po zewnętrznej stronie okna izolują również od hałasu. To dodatkowa zaleta, która wpłynie na poprawę komfortu w mieszkaniu. Jeśli więc mieszkasz przy hałaśliwej ulicy, lub chcesz odciąć się od czynników zewnętrznych, to rolety będą idealnym rozwiązaniem. 

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych? 

Przy wyborze rolet zewnętrznych masz kilka różnych możliwości. Rolety różnią się od siebie głównie pod względem montażu. Obecnie na rynku najpopularniejsze są trzy rodzaje rolet zewnętrznych – rolety zewnętrzne nadstawne, rolety zewnętrzne podtynkowe, rolety zewnętrzne natynkowe. Te pierwsze nazywane są także naokiennymi. Rolety zewnętrzne nadstawne sterowane są manualnie lub elektrycznie.