O czym pamiętać, przygotowując wyprawkę szkolną?

O czym pamiętać, przygotowując wyprawkę szkolną?

Przygotowywanie wyprawki szkolnej to nie lada wyzwanie dla wielu rodziców. Nie dość, że jest to zajęcie kosztowne, to jeszcze stosunkowo czasochłonne. Jest kilka ważnych rzeczy, o których warto w takiej sytuacji pamiętać, aby była ona szybsza, wygodniejsza i mniej stresująca.

Nie należy nadmiernie oszczędzać

Wyprawka szkolna dla rodziców jest sporym i problematycznym wydatkiem, zwłaszcza jeśli posiadają oni więcej niż jedno dziecko w wieku szkolnym. Jest wiele sposobów, na które można oszczędzać przygotowując wyprawkę szkolną, ale jednocześnie trzeba pamiętać, że jakość produktów ma duże znaczenie.

Lepszej jakości produkty będą trwalsze, dzięki czemu dziecko będzie mogło ich dłużej używać bez konieczności zakupu nowych, a do tego często są one wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu. Jeśli zdecydujemy się zanadto oszczędzać, może się szybko okazać, że będziemy musieli wymienić tanie produkty na nowe, ponieważ już się zepsuły bądź ciężko się z nich korzysta.

Jednocześnie trzeba podkreślić, że plecaki szkolne czy inne produkty nie muszą wcale być bardzo drogie i markowe, aby były dobrej jakości. Również tańsze propozycje, które nie mają znanego logo, mogą odznaczać się świetnymi materiałami i doskonałym wykonaniem. Jest to szczególnie istotne w przypadku takich właśnie elementów wyprawki, jak plecaki, które uczeń wykorzystuje każdego dnia, a więc które szybciej się zużywają. Dodatkowo plecaki są także narażone na czynniki atmosferyczne i zabrudzenia.

Warto przygotować sobie listę

Wyprawka szkolna w zależności od wieku dziecka i wymagań szkoły może się składać z co najmniej kilkunastu, a zazwyczaj kilkudziesięciu elementów. Zapamiętanie ich wszystkich jest trudne i bardzo często ostatecznie okazuje się, że o jakimś produkcie zapomnieliśmy. Co więcej, może się dziecku o nim przypomnieć dopiero w momencie, kiedy już podczas lekcji konieczne będzie skorzystanie z niego. Dlatego też warto przygotować sobie listę potrzebnych przedmiotów i odznaczać te, które już zakupiliśmy.

Wśród najpotrzebniejszych przedmiotów znajdują się kredki i pisaki do szkoły, długopisy (lub pióra) i ołówki, a także zeszyty. Nie można jednak pominąć również takich elementów, jak gumka, klej, nożyczki i przybory matematyczne (cyrkiel, linijka, ekierka, kątomierz).  Jeśli możemy sobie na to pozwolić finansowo, dobrym pomysłem jest kupowanie po kilka sztuk części produktów, aby mieć je na zapas i nie musieć później marnować czasu, kiedy w ostatniej chwili dziecko zauważy, że gumka czy klej wymagają wymiany.

Dodaj komentarz