Samotność też da się lubić

Samotność też da się lubić

Samotność jest wspaniała. Piszę to całkowicie szczerze, naprawdę tak uważam! Uwielbiam przebywać sam ze sobą. Kocham to uczucie, kiedy uspokajam umysł, wyciszam myśli i delektuje się chwilą.

Dlaczego tak wielu ludzi nienawidzi samotności? Moim zdaniem dlatego, że mylą ją z osamotnieniem. Niby dwa bardzo podobne słowa, ale w praktyce bardzo różne. Osamotnienie to nieumiejętne spojrzenie na samotność. Spojrzenie nieprawdziwe, które jest sztuczną iluzją stworzoną przez umysł. Samotność może być cudowna, osamotnienie to smutek i przygnębienie. Nigdy nie powinieneś czuć się osamotniony, ponieważ zawsze masz przynajmniej siebie.

Dlaczego warto polubić samotność?

Dzięki temu przestaniesz być uzależniony od innych ludzi. Przestanie mieć znaczenie, czy wieczorna impreza ze znajomymi wypali lub czy dziewczynie uda się przyjść na randkę. Przestaniesz odczuwać ciągły stres i napięcia z tym związane. Wyobraź sobie, że dostajesz wiadomość od dziewczyny lub chłopaka o treści: „Kochanie wybacz, ale nie uda mi się dzisiaj przyjść. Wypadło mi coś ważnego.”, a ty reagujesz na nią tylko spokojnym uśmiechem. Pewnie, że fajnie byłoby spędzić wieczór ze swoją kobietą, ale sam ze sobą również czujesz się świetnie. Właśnie tak powinno to działać. Lubisz spędzać czas z samym sobą, tak samo jak z innymi.

Chodzi o to, że kiedy naprawdę polubisz samotność, spowoduje ona niesamowitą ochotę dzielenia się swoją osobą z innymi. Zaczniesz w pełni cieszyć się towarzystwem każdej napotkanej osoby, ponieważ będziesz bardziej ją doceniał. Ludzie zaczną to odczuwać. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy są zabiegani i liczą każda minutę, rzadko zdarza się osoba, która potrafi z radością i spokojem wysłuchać drugiego człowieka. Samotność nie oznacza bowiem zamykania się na wszystko i wszystkich dookoła. Tak naprawdę, samotność prowadzi do jeszcze wspanialszych kontaktów z innymi ludźmi.

Akceptujesz samotność – znika osamotnienie.

W momencie kiedy polubisz samotność, przestaniesz przywiązywać się do innych ludzi, a oto właśnie chodzi. Ciesz się w pełni tym co Cię spotyka, ale nie przywłaszczaj sobie tego. Rozmawiaj z przyjacielem tak, jakby to miała być wasza ostatnia rozmowa i nie wymagaj od niego, że koniecznie musi zawsze z Tobą rozmawiać, kiedy przyjdzie Cię na to ochota. Nie na tym zresztą polega przyjaźń. Skup się na dawaniu, a nie na braniu. Nie oczekuj i nie wymagaj, ale po prostu działaj.

Związek bez przywiązania

Kwestia przywiązywania się do innych osób, tyczy się głównie związków. Tak wielu facetów nie potrafi zrozumieć, że nigdy żadna kobieta nie będzie ich własnością (oczywiście u kobiet również to czasami występuje). Traktują słowo „związek” całkowicie dosłownie, przywiązując się do kobiety tak bardzo, iż jej ewentualne zniknięcie napawa ich niewyobrażalnym lękiem. Nie potrafią zaakceptować tak prostego faktu, że nic na świecie nie jest trwałe. Wszystko przychodzi i odchodzi. Ja kiedyś umrę, Ty kiedyś umrzesz, Twoja dziewczyna również.

Jeśli będziesz jednak facetem, który sra w gacie na myśl, że jego kobieta mogłaby zniknąć z jego życia, to zniknie szybciej niż Ci się wydaje.

To nie jest sucha, teoretyczna rada. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Zewnętrznie zgrywałem kiedyś twardziela, który uwielbiał pokazywać brak przywiązania do kobiety, a tak naprawdę w środku byłem przerażonym, małym chłopcem. Mimo wspaniałej gry aktorskiej, nie udało mi się nikogo oszukać – w końcu zostałem sam. Strach przed stratą, rodzi niezdrową zazdrość, która bardzo często jest przyczyną rozpadu związków.

Sam ze sobą

Zacznij więc traktować samotność jako coś pozytywnego i przyjemnego. Zacznij lubić przebywanie z samym sobą i pracuj nad tym, aby przestać przywiązywać się do innych ludzi. Znajdź rzeczy którymi możesz się zajmować będąc samemu, które naprawdę lubisz. Jeśli o mnie chodzi, to uwielbiam na przykład czytać książki, pisać czy wyjść w samotności na spacer lub pobiegać. Najważniejsze, aby wizja spędzenia czasu w samotności, wywoływała na Twojej twarzy takim sam uśmiech, jak wizja randki z piękną kobietą (bądź w przypadku kobiet – z seksownym przystojniakiem ).

Dodaj komentarz