Sprzątanie mieszkań Wrocław – zobacz, jakie popełniasz błędy przy sprzątaniu

Sprzątanie mieszkań Wrocław – zobacz, jakie popełniasz błędy przy sprzątaniu

Sprzątanie mieszkań Wrocław to coraz częściej wyszukiwana fraza w Google. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób nie radzi sobie ze sprzątaniem. Oczywiście, każdy z nas potrafi zetrzeć kurze, umyć i odkurzyć podłogę, lecz w niektórych sytuacjach jest to po prostu ciężkie lub nie ma na to odpowiedniej ilości czasu. Jak można sprzątać szybko i efektywnie?

Obecnie, wielu osobom dojazd do pracy zajmuje coraz więcej czasu. Dodając do tego sam czas pracy, zrobienie zakupów i ugotowanie posiłków, okazuje się, że tak naprawdę czasu dla siebie mamy niewiele. Co więcej, należy też pamiętać o tym, iż trzeba dodatkowo zająć się porządkami domowymi. Jeśli chodzi o te regularne, to jeszcze nie zajmują tak dużo czasu, ale większe sprzątanie może być na tyle czasochłonne, że najzwyczajniej w świecie nie będzie na nie czasu. Jak temu zapobiegać?

Sprzątanie mieszkań Wrocław – jak je zaplanować?

Jednym z elementów, o którym warto pamiętać, jest stworzenie planu sprzątania. Dzięki niemu można wszystko dokładnie zaplanować i przewidzieć sytuacje, w których wymagane byłyby większe porządki np. okres przedświąteczny.

Niemniej, jednak jeśli chodzi o samo sprzątanie, to powinno się ono zaczynać wyprania zasłon wraz z firankami. Oczywiście, kolejnym krokiem jest dokładne umycie okien i warto pamiętać, że aby sprzątanie byłoby jak najbardziej efektywne, to powinno się zacząć od umycia ram i parapetów, a dopiero na samym końcu szyb.

Sprzątanie mieszkań Wrocław, a co z pomieszczeniami?

Porządki powinny rozpocząć się od pokoi, a w nich od dywanów. Na początku każdy dywan powinien być dokładnie odkurzony, ponieważ podczas odkurzania kurz, który się na nim znajduje, wzbija się w powietrze i ponownie osadza na szafkach. Po odkurzeniu go należy dokładnie wszystkie półki, lecz nie można zapomnieć o figurkach czy książkach, które uwielbiają łapać kurz.

Po posprzątaniu wszystkich pokoi należy posprzątać łazienkę, której porządki powinno rozpocząć się od umycia fug i glazury. Kolejnym etapem jest wysprzątanie wszystkich szafek, baterii, brodzika, umywalki, bidetu i muszli klozetowej. Ostatnim elementem jest dokładne wypolerowanie luster oraz umycie podłogi.

Przedostatnim miejscem jest kuchnia, w której należy pamiętać o przejrzeniu rzeczy, które znajdują się w lodówce. Co więcej, warto też pamiętać o dokładnym umyciu szafek, które znajdują się wokół kuchenki, bowiem na nich osadza się lepki osad.

Ostatnim pomieszczeniem jest przedpokój, w którym należy zacząć od szafek i lustra, a dopiero na końcu odkurzyć i umyć podłogę.

Inne wyjścia

Oczywiście, można, jeśli nie masz czasu, możesz też skorzystać z profesjonalnej pomocy. Sprzątanie mieszkań Wrocław jest popularne i coraz częściej wybierane przed świętami lub sytuacjami, w którym trzeba posprzątać mieszkanie, a nie ma na to czasu.

Dodaj komentarz