Jak bezpiecznie holować samochód?

Jak bezpiecznie holować samochód?

Za każdym razem kiedy wsiadamy za kierownicę podejmujemy pewne ryzyko. Z pozoru jest ono niewielkie, ale jeśli jeździmy często, to w ciągu kilkudziesięciu lat za kółkiem jest ogromne prawdopodobieństwo, że przydarzy nam się jakaś awaria, stłuczka czy wypadek. Nawet jeśli nie jeździmy szybko i bezwzględnie stosujemy się do przepisów, musimy liczyć się z tym, że inni kierowcy niekoniecznie będą to robili. Ponadto niekiedy walczyć będziemy musieli z niesprzyjającymi warunkami, na przykład silnym deszczem, wiatrem czy oblodzeniem drogi. Możliwe jest, że w wyniku drobnej stłuczki nic się nie stanie i samochód będzie dalej sprawny, więc pojedziemy dalej. Jeśli wystąpi prosta awaria, być może naprawimy ją samodzielnie. Jeśli jednak pojazd będzie w zbyt złym stanie, konieczne będzie holowanie Świecko. Jak to zrobić bezpiecznie?

Odpowiednio się przygotuj

Musimy koniecznie zdawać sobie sprawę, że aby móc holować samochód na lince, a nie lawecie, musi on być chociaż częściowo sprawny. Konkretnie chodzi o układ hamulcowy, kierowniczy oraz oświetlenie pojazdu. W innym wypadku nie obędzie się bez skorzystania z usług lawety Świecko. Jeśli auto jest wystarczająco sprawne, linkę holowniczą należy zaczepić w obu pojazdach o haki holownicze. Absolutnie niedozwolone jest zaczepianie jej o na przykład zderzaki. Jeśli nie mamy linki czy haków, profesjonalne holowanie 24h Świecko jest na tyle tanie, że lepiej odżałować te pieniądze, niż potem żałować kiedy spowodujemy kolejny wypadek lub inne uszkodzenia.

Jedź ostrożnie

Holowanie pojazdu nie jest łatwe ani przyjemne. Ważne jest, aby zachować skupienie, uważnie obserwować sytuację na drodze i w miarę możliwości wybierać mało uczęszczane trasy. Ponadto trzeba zwracać uwagę na to, aby linka między dwoma autami była cały czas napięta, a także jechać wolno i spokojnie – unikać gwałtownych skrętów, przyspieszeń czy hamowania. 60 kilometrów na godzinę w terenie niezabudowanym i 30 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym to limit, którego zdecydowanie warto przestrzegać. Jeśli nie mamy żadnego doświadczenia w holowaniu, a do tego jest na przykład ciemno, mokro czy jezdnia jest oblodzona, znacznie lepszym wyjście może być holowanie Świecko https://www.laweta-swiecko.com.pl/ przez zajmującą się tym profesjonalnie firmę. W ten sposób ograniczamy ryzyko, że nie tylko jeszcze bardziej uszkodzimy nasz samochód, ale także że stworzymy zagrożenie dla siebie i innych.

Każdy bezwzględnie powinien stosować się do zasad bezpiecznego holowania. Nie są one uciążliwe ani trudne do zapamiętania, a mogą nawet ocalić nam życie.

Dodaj komentarz