Szybka pożyczka- z czym się wiąże?

Szybka pożyczka- z czym się wiąże?

Pożyczki różnią się od kredytów tym, że może udzielić ich każdy podmiot czy osoba prywatna, niebędący instytucją finansową, taką jak bank i mogą przyjmować każdą formę (może być to np. przedmiot), a jeżeli zaciąga się pożyczkę w wysokości do 500 zł, to, zgodnie z polskim prawem, nie trzeba spisywać umowy, ale mimo to pożyczkobiorca jest zobowiązany prawnie ją spłacić. Są one łatwo dostępne, często udzielane przez Internet, ale ryzyko związane z zaciągnięciem takiej jest większe.

Na co zwrócić uwagę przy zaciąganiu pożyczek?

Decydując się na szybką, “darmową” (tzn. RRSO wynosi 0%) pożyczkę, należy brać pod uwagę to, że takie pożyczki mogą być udzielane za umowę. Oznacza to, że nie spłacenie jej w terminie grozi przedłużeniem umowy, a koszt ponosi pożyczkobiorca. Jak łatwo zauważyć, są one krótkoterminowe – od 30 dni, co sprawia, że z ich spłatą mogą być trudności.

Kolejnym, bardzo ważnym punktem, jest sprawdzenie, czy dana firma nie jest na liście ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego.  Żaden wiarygodny podmiot nigdy się tam nie znajdzie. Warto wiedzieć, że najlepsze firmy sprawdzą, czy nie masz historii w Biurze Informacji Kredytowej oraz Biurze Informacji Gospodarczej, dlatego, w formularzach, należy udzielać informacji, które są zgodne z prawdą, chociaż owo sprawdzenie nie jest regułą- takie firmy, w przeciwieństwie do banków, mają sporą dowolność w udzielaniu pożyczek, więc może tak być, że otrzyma ją osoba, która ma niezbyt ciekawą historię kredytową (np. problem z komornikiem czy bardzo niską zdolność kredytową).

Po sprawdzeniu, czy dane firmy są wiarygodne (a jest ich naprawdę dużo), to trzeba się zastanowić nad pożyczaną kwotą. Łatwiejsze do spłaty będą pożyczki krótkoterminowe o niższej kwocie, chociaż może ona wynosić nawet do 10 000 zł. Również i czas spłaty jest istotny, a ten może wynieść nawet 60 dni. Na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/chwilowki dostępne są oferty chwilówek, które łatwo możemy porównać z innymi – daje to nam znacznie lepszy pogląd aktualnego rynku.

Aspektem pożyczania, którego żadna osoba nie powinna pominąć, jest sprawdzenie, czy dana firma może rozłożyć pożyczkę na raty, jakie konsekwencje są wyciągane w przypadku spóźnienia ze spłatą pożyczonych pieniędzy oraz jak szybko są one przyznawane. Można też sprawdzić, w jaki sposób dana firma przeprowadza weryfikację pożyczkobiorcy.

Jeżeli jest to nasza pierwsza pożyczka, to warto rozejrzeć się za firmą, która udziela jej za darmo- oddaje się wtedy tyle, ile się pożyczyło. Nieraz firmy mają takie promocyjne oferty, by zachęcić daną osobę do dalszego korzystania z usług. Kiedy już to wszystko zweryfikujemy, trzeba sprawdzić, w jakim czasie pożyczone pieniądze zostaną przelane na konto- powinien być to czas nie dłuższy niż kilkanaście minut.

Ze szczególną uwagą powinniśmy przeczytać zapisy pojawiające się w umowie – dokument ten pozwoli nam na zapoznanie się ze wszystkimi kosztami, a jego nieznajomość nie zwalnia z obowiązku przestrzegania jej (jeżeli jest podpisana). Ważną sprawą jest to, żeby była napisana prostym i zrozumiałym dla nas językiem- bardziej skomplikowane wyrażenia tłumaczone przez pracownika firmy, powinny nas ostrzegać przed możliwością oszustwa.

Dodaj komentarz