Tanie pożyczki online na dowód – czy rzeczywiście tanie?

Tanie pożyczki online na dowód – czy rzeczywiście tanie?

Tanie pożyczki online na dowód stają się codziennością wielu osób. Dzisiaj, kiedy wszystko drożej, a pensja ledwo starcza na bieżące potrzeby, mało kto ma odłożone pieniądze. Większe wydatki np. remont domu, kupno samochodu czy nagłe sprawy, np. leczenie są dużym problemem. W takim sytuacji szybkie pożyczki są dużą pomocą, ratują w kryzysowych sytuacjach. Gdzie można się o nie starać? Jak wygląda procedura finansowa?

Tanie pożyczki online na dowód – dla kogo są przeznaczone?

Szybkie pożyczki na dowód to rozwiązanie oferowane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. W przeciwieństwie do produktów bankowych są łatwo dostępne, mogą starać się o nie osoby, które nie mają szans na kredyt. Ostatnie lata pokazują jednak, że z pożyczek na dowód korzysta coraz większa liczba osób (więcej o tego typu pożyczkach m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/tanie-pozyczki-online-na-dowod/). Są to nie tylko osoby w trudnej sytuacji, ale również takie, którym zależy na szybkiej gotówce, bez zbędnych formalności. Parabanki nie wymagają od swoich klientów wielu zaświadczeń, do złożenia wniosku o pożyczkę wystarczy tylko dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Klienci muszą spełnić również wymogi formalne takie jak:

 • Wiek – o pożyczkę na dowód mogą starać się osoby pełnoletnie, ale niektóre firmy pożyczkowe podnoszą granicę wieku do 21 lub 24 lat. Często podawany jest również wiek maksymalny pożyczkobiorców, które nie powinien przekroczyć 65,70 lub 75 lat.
 • Obywatelstwo polskie, a w przypadku obcokrajowców karta stałego pobytu.
 • Pełna zdolność do czynności cywilno-prawnych.
 • Adres zamieszkania na terenie Polski.
 • Posiadanie konta osobistego w banku polskim.
 • Posiadanie aktywnego numeru telefonu komórkowego.
 • Posiadanie adresu mailowego.

Firmy pożyczkowe wymagają również, aby klienci podali źródło dochodu. Trzeba jednak pamiętać, że nie musi być to stała umowa o pracę. Parabanki akceptują również umowy cywilne, zasiłki, alimenty, a także dochód z wynajmu nieruchomości. Ważne jest, aby klient miał środki pozwalające na regularną spłatę zobowiązania. Podsumowując, ztanich pożyczek online na dowód mogą skorzystać:

 • Bezrobotni,
 • Osoby widniejące w bazach kredytowych.
 • Osoby pracujące za granicą, często bez umowy.
 • Osoby utrzymujące się z zasiłków i zapomóg.
 • Osoby, których źródło utrzymania stanowi dochód z najmu nieruchomości.
 • Studenci, którzy utrzymują się z prac dorywczych, pomocy rodziców, stypendiów.
 • Osoby młode, które nie zdążyły wyrobić sobie pozytywnej historii kredytowej.

Jak wnioskować o tanią pożyczkę na dowód?

Klienci, którzy chcą wnioskować o pożyczkę bez weryfikacji, mają kilka możliwości do wyboru. Możliwe jest załatwienie całej procedury w oddziale firmy pożyczkowej. Osoby, które mieszkają w małych miejscowościach, w których nie działają parabanki, mogą zaprosić przedstawiciela firmy do domu i na miejscu załatwić wszystkie formalności. Obecnie najwięcej osób korzysta z możliwości, jakie daje internet i składa wnioski o pożyczę online, bez wychodzenia z domu. To bardzo wygodne, cała procedura zajmuje kilkanaście minut. Wystarczy wejść na stronę wybranej firmy, zapoznać się z warunkami taniej pożyczki na dowód i wypełnić umowę pożyczkową. Należy podać w niej takie dane jak:

 • Imię i nazwisko,
 • Adres,
 • Data i miejsce urodzenia,
 • Numer PESEL,
 • Numer i data ważności dowodu osobistego,
 • Numer telefonu komórkowego,
 • Numer konta w banku,
 • Adres poczty elektronicznej.

Niektóre parabanki wymagają, aby wpisać również główne źródło dochodu oraz listę osób na utrzymaniu. Po odesłaniu wypełnionego firma pożyczkowa musi zweryfikować klienta. Zazwyczaj wymagane jest przesłanie skanu lub zdjęcia pierwszej i drugiej strony dowodu osobistego, zrobienie przelewu weryfikacyjnego lub skorzystanie z aplikacji, która łączy się z kontem i potwierdza dane. Jeżeli nie pojawiają się żadne problemy, na skrzynkę klienta wysyłana jest umowa pożyczkowa. Jej akceptacja jest równoważna z zakończeniem procesu pożyczkowego. Wypłata pieniędzy następuje zazwyczaj w tym samym dniu, co podpisanie umowy.

Czy pożyczki online na dowód są bezpieczne?

Pozabankowe firmy pożyczkowe są bezpieczne, ich działalność podlega określonym przepisom i jest regularnie kontrolowana. Kiedyś sytuacja wyglądała inaczej, jednak dziś pożyczkobiorcy nie powinni się niczego obawiać. Firmy pożyczkowe zobowiązane są do przestrzegania przepisów Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy antylichwiarskiej. Zgodnie z prawem nie mogą samodzielnie ustalać oprocentowania, muszą działać według określonych zasad.Poodsetkowe koszty pożyczki nie mogą być wyższe niż 25procent całkowitej kwoty kredytu lub 30 procent iloczynu całkowitej kwoty. Aby jednak całkowicie uniknąć ryzyka, warto wybierać sprawdzone firmy pożyczkowe, które od lat działają na rynku i cieszą się pozytywnymi opiniami. Warto skorzystać z dostępnych w internacie rankingów czy porównywarek, które skupiają tylko legalnie działające firmy. Firmy pożyczkowe można również sprawdzić w Komisji Nadzoru Finansowego lub u pośrednika kredytowego. Warto zwrócić uwagę, czy na stronie internetowej został podany NIP, KRS, REGON oraz adres siedziby. Takie same dane muszą znaleźć się na umowie.

Tanie pożyczki online na dowód to rozwiązanie, cieszące się dużą popularnością. Na rynku jest dużo tego typu ofert, dlatego warto je porównać i wybrać taką, która będzie najbardziej opłacalna.

Dodaj komentarz