Garnitur, pióra i aksamit czyli modowe trendy na najbliższy sezon

Garnitur, pióra i aksamit czyli modowe trendy na najbliższy sezon

Naszej redakcji nie grozi nostalgia z powodu przemijającego już niestety lata. Przygotowujemy się prężnie na nowy sezon, który zaskakuje różnorodnością. Z naszych obserwacji wynika, że szykuje się nam bardzo eklektyczna jesień i zima. Uwielbiamy takie wieści!

Nowości wśród materiałów

Absolutnym numerem jedne wśród jesiennych nowości będzie aksamit. To trend, który wymaja jednak odrobiny wyczucia. Tkanina ta jest bardzo wytworna i elegancka, przez co szczególnie nadaje się na zobowiązujące okoliczności i wielkie wyjścia. Jeżeli akurat tej jesieni w Waszym terminarzu nie ma żadnej gali z czerwonym dywanem i chmarą paparazzi radzimy postawić na bardziej „codzienny” wariant tego trendu. Aksamitna spódnica, czy żakiet doskonale sprawdzi się w stylizacjach przeznaczonych do pracy, należy pamiętać jednak, by łączyć takie wymagające elementy z neutralnymi częściami garderoby: jeansami, gładkimi bluzkami.

Kolejnym liczącym się w zbliżającym sezonie budulcem będą pióra. Te ostatnie występowały często w roli ozdoby, jednak tegorocznej zimy zyskają zgoła inne zastosowanie. Puchowa kurtka, będąca niegdyś synonimem obciachu (fakt, ciepłym synonimem, ale zawsze) będzie w nadchodzących sezonie zrehabilitowana. Puchówka damska towarzyszyła w trakcie pokazów mody nawet wieczorowym sylwetkom, co pokazuje, że już wkrótce trzeba będzie liczyć się z tą częścią garderoby.

Fasonowy powiew świeżości

Miło nam przejść do relacjonowania jesiennych i zimowych nowości wśród fasonów, choć słowo „nowości” należy potraktować z przymrużeniem oka. Jak inaczej ustosunkować się do krojów, które znamy nie od dzisiaj? Mowa o garniturze, który w historii mody obecny jest od dawien dawna. Świeżość połączenia spodni i marynarki w tym sezonie polega na tym, że nosić go będą kobiety i to nie tylko te, zajmująco się zawodowo szeroko pojętym biznesem. Garnitur damski przestaje być w tym sezonie zarezerwowany jedynie na oficjalne spotkania. Wyrazisty kolor — głęboka butelkowa zieleń, bordo, gran, musztarda – sprawi, że można nosić taki strój na wypad z przyjaciółkami, czy randkę.

Dodaj komentarz