Wakacje na statku – bezpieczeństwo priorytetem

Wakacje na statku – bezpieczeństwo priorytetem

Każdy, kto planuje wakacje, myśli o spędzeniu ich w konkretnym miejscu bądź poleconym przez znajomych kurorcie. Wówczas wypoczynek odbywa się w stacjonarnych hotelach, gdzie korzystający z wakacji mogą wybrać się na kilka wycieczek fakultatywnych. Istnieją jednak inne możliwości, których większość osób w ogóle nie bierze pod uwagę podczas planowania swojego urlopu. Jedną z alternatyw są wakacje na statku. Wakacje na statku to sposób wypoczynku, który zyskuje coraz większą popularność głównie ze względu na fakt, że każdego dnia można znaleźć się w innym miejscu i podziwiać przepiękne wyspy. Brzmi to naprawdę zachęcająco. W poniższym artykule przedstawimy Państwu ogrom zalet, jaki cechuje  tego typu formę spędzania swojego urlopu. Zapraszamy do lektury!

Bezpieczeństwo priorytetem

Jedną z najważniejszych zalet wakacyjnych rejsów jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Obecna skomplikowana sytuacja polityczna na świecie sprawia, że wybranie miejsca na urlop, które będzie w pełni bezpieczne, graniczy z cudem. Statek od hoteli różni się tym, że każdego dnia zmienia swoje położenia i płynie w inne miejsce. Z tego względu jest dużo mniej uchwytny, dzięki czemu turyści mogą czuć się bezpiecznie. Oprócz tego na statkach pracuje wykwalifikowany personel ochrony i pracownicy, którzy wcześniej przeszli cały szereg niezbędnych szkoleń. Z tego powodu z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na spędzenia wakacji w formie rejsu statkiem. Każdy statek jest również w odpowiedni sposób przygotowany do wszystkich potrzeb jego mieszkańców. Do ich dyspozycji są między innymi oddzielne toalety oraz sypialnie. Taka forma wypoczynku zapewnia turystom spokojny wypoczynek i umożliwienie zwiedzenia znacznej ilości bardzo interesujących miejsc.

Rozrywka

Każdy statek jest bardzo dobrze przygotowany do najróżniejszych potrzeb turystów. Oprócz tego znaczna część z nich posiada wiele form rozrywki. Mowa tu o hotelach All Inclusive pływających na wodzie – dzięki nim nie należy martwić się o zapewnienie sobie wyżywienia, noclegów i reszty udogodnień. Każdy z turystów w trakcie codziennych rejsów może liczyć na bardzo wiele atrakcji takich jak:

  • parki wodne,
  • boiska wielofunkcyjne,
  • zajęcia fitness,
  • baseny

i wiele, wiele więcej. Dzięki temu każda wypoczywająca osoba może poczuć się jak w doskonałym hotelu bogatym w rozrywkę. Bardzo duża liczba atrakcji sprawia również, że wakacje na statku będą również świetne dla dzieci. Dla najmłodszych przewidziane są bowiem mini kluby, zajęcia prowadzone przez wykwalifikowany personel oraz place zabaw.

Rejs z polskim pilotem

Kolejne udogodnienie to obecność polskiego pilota. W większości przypadków polski pilot obecny jest na całej trasie rejsu. Dzięki niemu żaden z wczasowiczów nie musi obawiać się o kwestie komunikacyjne. Cały szereg informacji dotyczący dokładnych godzin i planów wycieczek będzie zbierała właśnie ta osoba. W trakcie zwiedzania przewidziana jest również obecność polskojęzycznego przewodnika.

Każdego dnia odbywają się rejsy w inne wspaniałe miejsca. Oznacza to, że w trakcie wakacji na statku można odwiedzić takie zakątki jak kurorty Morza Śródziemnego czy zakątki niepowtarzalnych Karaibów.

Dodaj komentarz