Wybór sukni ślubnej

Wybór sukni ślubnej

Suknie ślubne od zawsze budziły dużo emocji w kobiecych rozmowach, szczególnie w okresie planowania ceremonii ślubnej. Kobiety mają różne typy jeśli chodzi o wybór kreacji. Jedne stawiają na minimalizm. Wybierają długie białe suknie, które nie cechują się dużą ilością dodatków. Takie panny młode chcą wyglądać skromnie i dziewczęco, często wybierają też zwykły wianek z żywych kwiatów zamiast welonu do ziemi. Inne kobiety są błyszczeć podczas najważniejszego dnia w ciągu całego życia. Ubierają wtedy bardzo strojne suknie z dużą ilością cekinów, tiulu i innych zdobień.

Moda ślubna od zawsze budziła duże kontrowersje. Nie wyobrażano sobie, żeby panna młoda, która ma dziecko zakładała na siebie białą suknię ślubną. To wbrew kościelnym założeniom. Kobieta powinna zachować czystość przed ślubem, a nieślubne dziecko nie jest mile widziane w środowisku katolickim. Zdarzają się nawet sytuacje, że ksiądz nie chce ochrzcić nieślubnego dziecka. Wtedy trzeba szukać rozwiązania tego problemu. Niektórzy wtedy po prostu szukają takiej parafii, w której duchowni są bardziej przychylni

Mówi się, że panna młoda nie powinna pokazywać się swojemu wybrankowi przed ślubem, ponieważ może to przynieść pecha. Dużo ludzi wierzy w ten przesąd. Dlatego często suknia ślubna pozostaje tajemnicą zarówno dla pana młodego jak i dla koleżanek i rodziny. Dlaczego nie pokazuje się sukni bliskim? Po co narażać się na zbędne komentarze zazdrosnych koleżanek. Najważniejsze, że suknia podoba się kobiecie, która wychodzi za mąż. Często z zawiści koleżanki mogą specjalnie krytykować kreację. Być może są zazdrosne, gdyż same nie mają nawet partnerów, albo po prostu wiedzą, że same źle wyglądałyby w takim kroju. Nie można przesadnie sugerować się czyimś zdaniem.

Jeśli już mowa o przesądach, jest też wiele innych przesądów związanych z weselem i ogólnie braniem ślubu np. trzeba mieć coś pożyczonego. Jeśli chodzi o zabobony ludzie są raczej ostrożni. Może nie wierzą do końca w to, że jeśli czarny kot przebiegnie im drogę to będą mieli nieszczęście ale wolą tego unikać. To samo jest w piątkiem trzynastego. Niby nikt nie wierzy w to, że jest to pechowy dzień, a jednak każdy stara się być troszkę ostrożniejszy niż zwykle.

W trakcie organizowania wesela przychodzi moment kiedy wybieramy datę ślubu. Jest to bardzo trudna decyzja, którą podejmuje się na podstawie wielu czynników. Tutaj również można zauważyć, że najwięcej wesel odbywa się w miesiącach, które w swojej nazwie mają literkę “r”. Podobno te miesiące są szczęśliwe i małżeństwa zawarte w tych miesiącach będą trwałe. To kolejny rodzaj przesądu. Jeśli już wybierzemy datę ślubu warto jest zapisać ją w specjalnym organizerze ślubnym. W harmonogram można wpisać wszystkie ważne daty spotkań organizacyjnych np. spotkanie z właścicielem restauracji albo data przymiarki sukni ślubnej. Pomoże to uniknąć wielu nerwów i chaosu związanego z wieloma sprawami do załatwienia. W internecie można znaleźć wiele aplikacji typu. planer weselny, ale dla tradycjonalistów są też notesy w formie papierowej.

Dodaj komentarz